Jaką agrotkaninę wybrać pod tuję?

2019-05-30
Jaką agrotkaninę wybrać pod tuję?

Temat agrotkanin był wielokrotnie poruszany na naszym blogu. W tym tekście podpowiadaliśmy, w jaki sposób należy kłaść agrotkaninę oraz agrowłókninę, aby były one jak najbardziej efektywne. Tutaj natomiast wyjaśnialiśmy, dlaczego agrotkanina jest niebywale skutecznym sposobem na chwasty. To jednak nie wszystko, bowiem w trzyczęściowym cyklu tłumaczyliśmy też, jak ściółkować glebę za pomocą agrotkanin i agrowłóknin, by uzyskać jak najlepsze, satysfakcjonujące rezultaty. Dziś natomiast skupimy się na podstawach i doradzimy, jaką agrotkaninę wybrać, aby skutecznie zadbać o tuje, czy też szerzej – iglaki.

1. Jakie są zalety stosowania agrotkanin?

Zacznijmy jednak od przedstawienia najważniejszych korzyści, jakie wiążą się ze stosowaniem właśnie agrotkanin. Po pierwsze: używane są one po to, by chronić uprawiane rośliny przed szkodliwymi chwastami, a także – by zapewnić roślinom odpowiednią wilgotność gleby. Po drugie: wstrzymują one przenikanie nawozów do podłoża, są odporne na działanie promieni słonecznych, grzyby oraz pleśń, pomagają też doświetlać rośliny oraz ogrzewać glebę poza sezonem wiosenno-letnim. Brzmi przekonująco, prawda?

2. Jaką agrotkaninę wybrać?

Odpowiedź jest prosta: taką, która będzie mocna, trwała i wyróżniająca się ponadprzeciętną wytrzymałością. Im wyższa gramatura materiału, tym lepiej, ponieważ znacząco wydłuża ona żywotność agrotkaniny. Jeśli zatem w naszym ogrodzie znajdują się tuje, które wymagają codziennej pielęgnacji, warto wybrać taki produkt, który służyć będzie nam przez wiele sezonów, nie tracąc nic ze swojej skuteczności. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo wariantów, które nie zawiodą Waszych oczekiwań – dla przykładu, czarna agrotkanina ściółkująca o szerokości 320cm i długości aż 100m z powodzeniem pomoże nam wyeliminować chwasty, zapewni roślinom właściwy poziom napowietrzenia, odpowiednio nawodni glebę i sprawi, że będzie ona prawidłowo odżywiona, to natomiast wpłynie na lepsze ukorzenienie roślin. Nie należy zapominać również o stanie technicznym samej agrotkaniny – proponowany przez nas model jest łatwy oraz intuicyjny w użyciu, wyróżnia go duża funkcjonalność oraz wysoka odporność nie tylko na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, ale też na uszkodzenia mechaniczne, między innymi rozdarcia. Dodatkowo, wariant ten opatrzony jest bardzo atrakcyjną ceną, która sprawia, że jest to jedna z najlepszych opcji dostępnych na rynku.

Oczywiście, agrotkanin pod tuje jest o wiele więcej – wszystkie godne zaufania produkty znajdziecie natomiast w naszej ofercie. Jesteśmy przekonani, że nie rozczarują one nawet najbardziej wymagających ogrodników.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-24
Wszystko super. Szybka dostawa . Zgodny z oczekiwaniem towar.
2024-02-17
obsługa wykonana bardzo dobrze
pixel