Dzieci w ogrodzie: te patenty uszczęśliwią Ciebie i Twoje pociechy

2017-08-09
Dzieci w ogrodzie: te patenty uszczęśliwią Ciebie i Twoje pociechyFunkcje ogrodu są niezliczone. To nie tylko ozdoba, ale też nasza duma. W ciepłe dni szukamy w nim wytchnienia, jest on również miejscem relaksu i regenerowania sił. Często bywa sercem naszego życia towarzyskiego i przestrzenią, w której przyjmujemy gości. Grill, piękne stoliki, wygodne krzesła, funkcjonalny taras... No tak, ale co z dziećmi? Warto sprawić, by ogród był dobrze dostosowany do potrzeb najmłodszych domowników i pozwalał im spędzać czas zarówno efektownie, jak i efektywnie. Stanie się on wtedy nie tylko centrum rozrywki, ale - odpowiednio zaaranżowany - pozwoli nam w atrakcyjny sposób przekazywać naszym pociechom niezbędną wiedzę o świecie. Zachęcając do zabawy w ogrodzie, możemy jednocześnie zaszczepiać w nich ciekawość świata, dbać o ich zdrowie fizyczne oraz zapewnić im niezliczone przygody.

Wielofunkcyjny plac zabaw

Każde dziecko lubi beztroską zabawę. Warto więc zadbać o to, aby w naszym ogrodzie została wydzielona odpowiednio duża, zielona przestrzeń. Pozwoli ona zorganizować czas naszym pociechom i zapewnić satysfakcjonującą zabawę im oraz ich przyjaciołom. Boisko do piłki nożnej, pole do gry w palanta, berek, skakanka, a wszystko to tuż obok domu. Dzięki temu dzieci aktywnie spędzą każdą wolną chwilę, a jednocześnie będą pod stałą opieką troskliwych rodziców.

Krainy małych odkrywców

Któż nie marzył w dzieciństwie o domku na drzewie, labiryncie lub torze z przeszkodami? Kto nie chciał zostać poszukiwaczem skarbów albo detektywem? Obudźmy w naszych pociechach zmysł przygody! Niech ogród stanie się miejscem, w którym wszystko się może zdarzyć. Pozwólmy dzieciom ćwiczyć wyobraźnię i rozwijać kreatywność. Zabierajmy je do cudownych krain, odległych galaktyk, fantastycznych światów i dawnych królestw. Zadbamy w ten sposób o niecodzienne podróże, na które nie wydamy majątku, a przy okazji przekażemy naszym dzieciom sporo ciekawostek na temat geografii, fizyki, historii czy przyrody.

Stowarzyszenie Ciekawskich Ogrodników

Edukacja poprzez zabawę może mieć też inne formy. Pozwólmy naszym dzieciom zajmować się ogrodem wraz z nami. Maluchy powinny mieć częsty kontakt z naturą, który umożliwi im czerpanie wiedzy na jej temat. Poszukajmy dzieciom zajęcia, które nie wymagają wysiłku i są bezpieczne: wykonujmy z nimi drobne prace, opowiadajmy o roślinach, krzewach i najróżniejszych stworzeniach, które żyją w ich otoczeniu. Sprawmy, by nasze codzienne obowiązki związane z pielęgnacją ogrodu stały się jednocześnie pretekstem do nauki, wzbudzenia ciekawości naszych pociech i... formą spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Orzeźwiające kąpiele i szybkie prysznice

Żar leje się z nieba? Powietrze jest nieznośnie gorące? Zadbajmy o to, aby nasze pociechy miały wówczas kontakt z wodą! Basen w ogrodzie to rozwiązanie, które uszczęśliwi każde dziecko, a nam pozwoli nie tylko zapewnić najmłodszym odrobinę szaleństwa, ale także zadbać o ich zdrowie i lepsze samopoczucie. Pamiętajmy też, że ochładzać ciało możemy na różne sposoby – atrakcją będą również kurtyny wodne, które pozwolą dzieciom na spontaniczność i żywiołową zabawę!

Kiedy można schwytać słońce...

Dzieci kochają ruch i brak ograniczeń. Możemy im to zapewnić, jednocześnie kontrolując ich urocze harce. Huśtawka lub trampolina to na pewno świetny wybór. Nic nie wzbudza takiego entuzjazmu, jak możliwość wznoszenia się ku górze i łapania chmur. Pozwólmy naszym dzieciom zobaczyć świat z innej perspektywy! Zapewnijmy im niezapomniane wrażenia i pokażmy, ile pięknych chwil zawdzięczamy prawom fizyki. Ogród daje nam niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. Zarówno w sposób leniwy, jak i angażujący oraz aktywny. Pamiętajmy więc, że dzięki temu możemy zapewnić naszym dzieciom mnóstwo rozrywki, która nie tylko rozwinie ich sprawność fizyczną, ale też pozytywnie wpłynie na ich zdrowie, sposób myślenia, wyobraźnię oraz relacje – zarówno z nami, jak i z otoczeniem. Ogrody mają w sobie wiele magii, ale – co równie ważne – ich piękno pozwala tworzyć magiczne momenty także między nami i naszymi najbliższymi.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5760 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
jestem zadowolona
2024-07-09
Wszystko super. Zamówienie dotarło wcześniej niż wskazywał termin realizacji.
pixel