Jaką choinkę wybrać?

2017-12-20
Jaką choinkę wybrać?Podpowiadaliśmy już, z jakich prezentów z pewnością ucieszą się miłośnicy relaksu w ogrodzie, a także – jak zorganizować kolację wigilijną, aby uniknąć stresu i zapewnić wszystkim atmosferę pełną ciepła i radości. Dziś również skupimy się na tematach bezpośrednio związanych ze świątecznymi zwyczajami i postaramy się omówić to, co dla wielu osób jest zadaniem wręcz podstawowym – zakup odpowiedniej choinki. Choinka jest jednym z najpopularniejszych świątecznych symboli, a jej ozdabianie może być naprawdę przyjemnym zajęciem – w końcu nic tak nie zbliża, jak przygotowywanie choinkowych dekoracji w rodzinnym gronie! Wspólne malowanie bombek, wycinanie ozdób z papieru, czy też zawieszanie kolorowych, pięknie migoczących lampek musi być jednak poprzedzone... zakupem zdrowego, wytrzymałego drzewka. Na jaką choinkę się zdecydować, aby cieszyć się nią przez długi czas, a jednocześnie – aby nie przepłacać? Jak się okazuje – odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa, ponieważ nie ma w tym przypadku dobrych i złych odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników – warto jest więc dokładnie przyjrzeć się możliwym wariantom.

1. Świerk

Świerk jest najbardziej popularnym drzewkiem choinkowym i to po niego w Polsce sięga się najczęściej. Przyczyn jest kilka, ale za dominującą uznać należy cenę świerku, która jest jedną z najtańszych (a często najtańszą) na rynku. Mowa jednak o świerku pospolitym, ponieważ jego inne odmiany, czyli kaukaska i srebrna, są nieco droższe, ale przy tym – bardziej wytrzymałe. Niewątpliwym plusem, przemawiającym za wybraniem świerku, jest jego intensywny zapach, z którym kojarzą się nam święta. Dodatkowo, świerk srebrny cechuje się ciekawą barwą, dzięki czemu możemy odnieść wrażenie, że jego igły pokryte są warstwą delikatnego śnieżnego puchu. Minusem jest natomiast fakt, że wspomniane igły dość mocno kłują.

2. Jodła

Jodła kaukaska wydaje się być dobrą inwestycją – co prawda, kosztuje więcej, niż świerk, jednak jest też o wiele bardziej wytrzymała i odpowiednio zadbana, może ozdabiać dom nawet przez dwa miesiące. Drzewko to jest dostojne i przyjemne w dotyku – wszystko to za sprawą jego miękkiego igliwia i równomiernie rozmieszczonych, szerokich gałęzi. Jodła jest więc smukła i cechuje się proporcjonalnym kształtem, a przy tym ma bardzo ładny, ciemnozielony kolor, który z pewnością dodaje jej wdzięku i pewnej majestatyczności. Jeśli chcemy mieć w domu okazałą choinkę, która będzie przyciągała uwagę, ale jednocześnie nie zdominuje przestrzeni, w której się znajdzie – zdecydowanie powinniśmy wybrać jodłę.

3. Sosna

Po sosnę pospolitą nie sięga się w Polsce zbyt często, choć jest to drzewko równie wdzięczne, co dwie propozycje opisane powyżej. Różni się od nich igliwiem, bardzo rzadkim, przez co niechętnie wybieranym. Mimo to, sosna posiada sporo atutów, do których bez wątpienia zaliczyć można jej niezwykle intensywną, ale równocześnie przyjemną woń, wytrzymałość oraz cenę – nie jest to kosztowna inwestycja, a sosna na pewno zostanie z nami dłużej, niż kilka tygodni. Opcji, z których możemy skorzystać, wcale nie jest mało. Musimy tylko zastanowić się nad tym, jakim budżetem dysponujemy i na czym nam zależy – czy na konkretnym kształcie, czy na wytrzymałości drzewka. Jeśli już to wiemy – nie pozostaje nic innego, jak kupić choinkę, bo święta są już naprawdę blisko!
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
Sprawna obsługa i bezproblemowy kontakt, szybka realizacja, produkt dobrej jakości.
2024-02-26
Wszystko ok
pixel