Wigilia – jak ją przygotować, aby uniknąć stresu?

2017-12-04
Wigilia – jak ją przygotować, aby uniknąć stresu?Każdemu z nas zależy na tym, aby święta Bożego Narodzenia spędzić w spokojnej i ciepłej atmosferze, wolnej od trosk i zmartwień. Zdecydowanie warto zadbać więc o to, aby nie pozbawić tego czasu magii, z którą niewątpliwie się on kojarzy. Nerwowa atmosfera, zbyt dużo obowiązków, za mało czasu, a ostatecznie – panika i bezradność tuż przed Wigilią. Tego typu sytuacja przydarzyła się zapewne większości z nas, lecz trzeba pamiętać, że nie każde święta muszą się z tym kojarzyć. Tak samo, jak nie muszą się one kojarzyć z zamętem, brakiem wystarczającej ilości miejsc przy stole i zamartwieniem się, czy wszystko się uda. Co zatem zrobić, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia, obaw i popłochu? Wystarczy przygotować plan działania z odpowiednim wyprzedzeniem i konsekwentnie go realizować. Warto też szczegółowo przemyśleć świąteczne zaaranżowanie domowych pomieszczeń, a przede wszystkim tych, w którym zamierzamy podejmować gości. Co uwzględnić, by nie przygotowywać wigilijnej kolacji w pośpiechu, a następnie nie martwić się o komfort i wymogę jej uczestników? Mamy dla Was kilka patentów, które na pewno okażą się pomocne.

1. Dokładny harmonogram

Tak, jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie – kalendarium działań jest najważniejsze. Bez dobrze opracowanego planu, łatwo zapomnieć o wielu kwestiach, które mogą być bardzo istotne. Widząc, ile czynności mamy do zrobienia, łatwiej będzie nam uniknąć wykonywania ich na ostatnią chwilę. Co zatem lepiej przygotować z wyprzedzeniem? To oczywiste – potrawy! Pierogi najlepiej ulepić przed 20 grudnia, a następnie je zamrozić. Uzasadnienie tego typu rozwiązania jest bardzo proste – robienie pierogów jest niezwykle czasochłonne i wymaga sporej dawki cierpliwości. Dobrze jest więc mieć to szybko za sobą. Mniej więcej w tym samym czasie można przygotować śledzie i przechowywać je w lodówce, aby następnie mieć czas na pieczenie ciast i zajmowanie się deserami. Tym natomiast warto zająć się dzień przed Wigilią, aby w święta wszystko było świeże i smaczne. W samą Wigilię pozostaną nam do przygotowania najbardziej klasyczne potrawy – barszcz, kapusta z grzybami i karp. Takie rozłożenie obowiązków z pewnością jest korzystne – mając pewność, że ze wszystkim zdążymy, nie będziemy się stresować.

2. Dobrze przygotowana jadalnia

Omówiliśmy już temat potraw wigilijnych, choć nie możemy zapominać, że równie ważna jest atmosfera, w jakiej je spożywamy. Jeżeli na co dzień w naszym domu lub mieszkaniu nie przebywa tak dużo osób, ile pojawi się w trakcie świąt, możemy nie być dobrze przygotowani na przyjęcie większej liczby gości. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w funkcjonalne meble, które nie przerażą nas swoją ceną. Wśród nich wymienić należy między innymi zestaw cateringowy, zawierający nowoczesne krzesła i stoły, które łatwo będzie ustawiać w dowolnych kombinacjach. Meble te są wygodne, praktyczne i schludne, dzięki czemu wszyscy uczestnicy przygotowanej przez nas kolacji wigilijnej z pewnością będą czuli się komfortowo. To natomiast pozwoli w pełni cieszyć się wspólnie spędzanym czasem i rodzinną atmosferą. Zestaw składany stolik okrągły i 4 krzesła - brązowy - 449,00 zł. Święta to wyjątkowy w czas – ciepła, miłości i wzruszeń. Postarajmy się więc zaplanować ich przygotowanie tak, aby uniknąć poddenerwowania i zbędnego rozdrażnienia. Zadbajmy o to, aby zarówno nam, jak i naszym bliskim, towarzyszyły przede wszystkim radość i szczęście!
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Błyskawiczna dostawa. Zestaw bezpiecznie, dokładnie zapakowany. Polecam!!!
2024-02-22
Stół wykonany bardzo solidnie, stabilny. Jego rozkładanie nie sprawia żadnych kłopotów. Idealny na rodzinne świętowanie.
pixel