2019-11-12

Trendy do salonu - cegła dekoracyjna na ścianie - za i przeciw

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z roku na rok, a wszystkie osoby urządzające swoje nowe mieszkania lub planujące remont chętnie się im przyglądają. Ostatnio jednym z najmodniejszych trendów jest zastosowanie cegły dekoracyjnej na ścianie w salonie. Już dziś przekonaj się, czy to dobry pomysł. Czy takie rozwiązanie ma jakieś słabe strony? Chętnie przedstawimy Ci argumenty za i przeciw, które być może pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Cegła dekoracyjna na ścianie - ciekawy pomysł na aranżację

Zastosowanie cegły dekoracyjnej na ścianie w salonie bez wątpienia jest jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację, jednak każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór wariantów różniących się między sobą kolorami, fakturą, wzorami i rozmiarami pojedynczych płytek. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie idealną wersję cegły dekoracyjnej dla siebie. Ten rodzaj ozdoby ściennej bez wątpienia jest niezwykle modny i stylowy, a także uniwersalny, gdyż można ją wykorzystać w większości pomieszczeń domowych.

Cegła dekoracyjna na ścianie - plusy

  • Cegła dekoracyjna na ścianie zapewnia niesamowity efekt 3D, który zwraca uwagę i sprawia, że wnętrze staje się niezwykle stylowe. Ponadto aranżację można dodatkowo urozmaicić poprzez zastosowanie ciekawej gry świateł, która spotęguje zachwycający, trójwymiarowy efekt.
  • Ten rodzaj dekoracji ściennej ma również dużą zaletę w postaci uniwersalności. Cegłę można wykorzystać w większości pomieszczeń, to jednak nie wszystko. Sprawdzi się ona także w różnych stylach, dzięki czemu będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji minimalistycznej, nowoczesnej czy też klasycznej.
  • Dodatkowo cegła dekoracyjna pełni rolę dobrego izolatora termicznego, gdyż tworzy kolejną warstwę ścienną i tym samym kumuluje ciepło i jednocześnie długo je utrzymuje, co ma ogromne znaczenie szczególnie w sezonie zimowym.
  • Poza pełnieniem funkcji izolatora termicznego, cegła dekoracyjna sprawdza się również jako izolator akustyczny, gdyż wycisza wnętrze od zewnątrz i wewnątrz. Zatem będzie to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku mieszkań zlokalizowanych w pobliżu ruchliwej ulicy, lotniska czy też przejazdów kolejowych, a także w miejscach często uczęszczanych przez pieszych i tętniących życiem w godzinach wieczornych i nocnych.
  • Cegła dekoracyjna należy również do bardzo trwałych materiałów, dzięki czemu jest doskonałą inwestycją na długie lata, a ponadto nie sprawia problemów w utrzymaniu czystości, gdyż dobrze zaimpregnowana jest odporna na zabrudzenia i wnikanie kurzu do jej struktury.

Cegła dekoracyjna na ścianie - minusy

  • Cegły dekoracyjnej warto unikać w niewielkich wnętrzach, gdyż może dodatkowo optycznie je pomniejszać. Chyba że zdecydujemy się na wariant w kolorze białym, który może rozświetlić wnętrze i sprawić, że zapanuje w nim przyjemna atmosfera.
  • Zdarza się, że niektóre warianty cegły dekoracyjnej są stosunkowo drogie, przez co gdy zależy nam na pokryciu całych ścian płytkami tego rodzaju, powinniśmy liczyć się z dużymi kosztami.
  • Warto pamiętać, że niedoświadczone osoby mogą mieć problemy z odpowiednim i estetycznym ułożeniem płytek na ścianie, dlatego to rozwiązanie często wymaga wiedzy i ręki fachowca. Zatem rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej angażujące niż malowanie ścian klasyczną farbą.
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5796 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Obsługa bardzo dobra.
2024-07-17
Bardzo dobra polecam ta firmr
pixel