Rękawice ochronne - które najlepsze?

2019-04-30
Rękawice ochronne - które najlepsze? Długi weekend majowy już za moment – wielu ogrodników planuje w tym czasie zająć się pielęgnacją przydomowych ogródków, odpowiednio je odświeżając, a także wykonując drobne remonty. Przygotowując się do wykonania prac ogrodowych, warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo, świadomie dobierając akcesoria, z których będziemy korzystać. Mowa tu zaś nie tylko o podstawowych narzędziach, ale również o odzieży ochronnej, w tym przede wszystkim rękawiczkach.

Jak się jednak okazuje, wybór rękawic ochronnych wcale nie jest taki prosty. Istnieje bowiem mnóstwo sposobów ich klasyfikowania, w zależności od kształtu, materiału z jakiego są wykonane oraz przeznaczenia. Zanim więc przejdziemy do rekomendacji poszczególnych projektów, na które naszym zdaniem należy zwrócić uwagę, warto zapoznać się z najbardziej popularnymi rodzajami rękawic, jakie dostępne są na rynku.

1. W jaki sposób klasyfikujemy rękawice ochronne?

Aspektów, które należy wziąć tu pod uwagę, jest naprawdę sporo. Po pierwsze: rękawice dzielimy ze względu na ich kształt, wyróżniając te jedno-, trzy- i pięciopalcowe, a także te o skróconych palcach. Po drugie: podzielić możemy je również ze względu na ich właściwości ochronne. W tym przypadku wymienić należy rękawice, które: zapobiegać mają działaniu szkodliwych czynników biologicznych i chemicznych, rękawice chroniące przed czynnikami mechanicznymi, rękawice zapobiegające szkodliwemu działaniu czynników termicznych, rękawice antywibracyjne, elektroizolacyjne, a nawet takie, które nosić należy w miejscach… zagrożonych wybuchem. Najbardziej popularne jest jednak dzielenie rękawic ochronnych ze względu na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Tutaj wymieniamy między innymi: rękawice skórzane, dzianinowe, lateksowe, gumowe i foliowe.

2. Jakie rękawice wybrać?

Odpowiedź jest prosta, choć niejednoznaczna: wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pracy będziemy wykonywać oraz na co narażona będzie nasza skóra. W przypadku tradycyjnych prac ogrodowych, najlepsze będą rękawice dzianinowe, wykonane np. z poliestru lub bawełny. Wyróżniają się one tym, że zapewniają pewny chwyt, trudno się ścierają, są odporne na uszkodzenia oraz rozdarcia i nie osuwają się z dłoni (zazwyczaj wyposażone są w solidny ściągacz). Tego typu rękawice chronią nie tylko przed skaleczeniami, ale również przed szkodliwym działaniem preparatów chemicznych, a nawet przed wysokimi temperaturami. Jakie rękawice natomiast my polecamy? Między innymi rękawice narzędziowe ERGO, które wykonane zostały z elastycznego poliestru i posiadają dodatkowe zabezpieczenia na palcach (ze skóry syntetycznej). Co więcej, rękawice ERGO mają dodatkowe zabezpieczenia w miejscach wyjątkowo narażonych na tarcia, a zapinane są na mocny, wygodny rzep.

Jeśli zatem szukacie sprawdzonych i wytrzymałych rękawic ogrodowych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo, koniecznie powinniście zwrócić uwagę na te, które opisaliśmy powyżej. Znajdziecie je na przykład tutaj – jesteśmy pewni, że nie będziecie zawiedzeni!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-18
Mąż ma 183 wzrostu i mówi, że rozmiar mebli jest dla dzieci.
2024-02-13
SUPer wygodny fotel
pixel