Prace w ogrodzie - jakie narzędzia ogrodowe są niezbędne?

2018-05-31
Prace w ogrodzie - jakie narzędzia ogrodowe są niezbędne?W poprzednim tekście skupiliśmy się na tych aspektach, które wiążą się z użytkowaniem ogrodu, przede wszystkim w czasie wolnym. Pisaliśmy m.in. o tym, jakie patenty można zastosować, przygotowując śniadania na świeżym powietrzu i na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować, wymienialiśmy też najważniejsze wiosenne obowiązki ogrodników. Dziś nasza uwaga skoncentrowana będzie właśnie na tym ostatnim aspekcie, czyli na zadaniach, jakie mają przed sobą właściciele ogrodów, a dokładniej - na akcesoriach, które zdecydowanie ułatwią wykonywane tych zadań. Poniżej prezentujemy krótki przegląd najważniejszych narzędzi ogrodowych, które zawsze warto mieć pod ręką.

1. Rękawice ogrodowe

Pierwsza rzecz, w którą powinien zaopatrzyć się każdy właściciel ogrodu - rękawice ogrodowe. Wybierając je, kierujmy się przede wszystkim jakością materiału, z którego są wykonane. Rękawice powinny być wytrzymałe, choć jednocześnie bardzo elastyczne - tak, by wykonywanie wszystkich czynności nie sprawiało żadnego problemu. Dla przykładu, rękawice dostępne w naszym sklepie zaprojektowane zostały zarówno z dbałością o jak najlepszą jakość, jak i o wszelkie detale. Wykonane są one z niezawodnego poliestru, a zgięcia palców wzbogacone są o zabezpieczenia ze skóry syntetycznej. Całość dobrze przepuszcza powietrze, charakteryzuje się pewnym chwytem i świetną amortyzacją. Co więcej, rękawice te zwiększają komfort i bezpieczeństwo wykonywania codziennych prac, mają też solidny, mocny rzep.

2. Łopatka

Mała, niebanalna, ale bardzo potrzebna - podręczna łopatka do sadzenia roślin doniczkowych i rabatowych. Na co zwracać uwagę, poszukując tej najlepszej? Przede wszystkim na to, aby materiał, z którego jest wykonana, odporny był na uszkodzenia mechaniczne, a przy okazji - aby łatwo i szybko się go czyściło po wykonanej pracy. Dobrze też, aby kształt łopatki był jak najbardziej opływowy, ponieważ dzięki temu, korzystanie z niej będzie wygodniejsze i komfortowe. Łopatka ogrodowa musi być funkcjonalna, lekka i zgrabna - tak, jak ta, która dostępna jest w naszym mini-zestawie podręcznych narzędzi ogrodowych. Więcej informacji znaleźć można m.in. na naszej stronie internetowej.

3. Kultywator

Kultywator to kolejne narzędzie, ułatwiające wykonywanie ogrodniczych obowiązków. Do czego ono służy? Głównie do aeracji i odpowiedniego, precyzyjnego spulchniania ziemi, choć korzystać można z niego na wiele sposobów. Po pierwsze: pomaga on skutecznie wyeliminować te chwasty, które są płytko zakorzenione. Po drugie: za pomocą kultywatora łatwiej i szybciej przygotujemy grządki pod wysiew nasion. Podobnie, jak wyżej opisana łopatka, również ten przedmiot jest kompaktowy, niewielki, prosty w użytkowaniu, konserwowaniu, czyszczeniu oraz przechowywaniu. Co ważne - jest on również bezpieczny dla roślin, tak więc możemy mieć pewność, że używając kultywatora z dostępnego w naszym sklepie zestawu, na pewno nie uszkodzimy sadzonek i kwiatów. Podsumowując: rękawice, łopatka i kultywator to sprzęt, który zdecydowanie powinniśmy mieć w zasięgu ręki. Akcesoria te sprawią, że wykonywanie niewielkich prac w ogrodzie będzie bezproblemowe i zdecydowanie efektywne. Warto też dodać, że wszystkie te narzędzia zakupić można w parze z widełkami do spulchniania, sadzenia i pielenia oraz z motyczką, która pomoże skutecznie usuwać chwasty.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Krzesła w jak najlepszym porządku. Ładnie się prezentują. Stół też. Nie mogę się doczekać aż zostanie to wystawione do ogrodu.
2024-02-15
Bardzo sprawne zamówienie i wysyłka
pixel