Porządek w ogrodzie - jak przetrzymywać narzędzia ogrodnicze?

2021-07-20
Porządek w ogrodzie - jak przetrzymywać narzędzia ogrodnicze?

W każdym ogrodzie są potrzebne narzędzia, które pozwalają na zajmowanie się roślinami i przeprowadzanie prac porządkowych. Takich przedmiotów zwykle jest bardzo dużo, od sekatorów i rękawiczek, przez łopaty czy grabie, aż po wiaderka, węże, taczki kosiarki lub nawet doniczki. Z tego powodu tak ważne jest przechowywanie narzędzi ogrodniczych w odpowiedni sposób. Gdzie warto umieścić takie przedmioty? Jak zabezpieczyć je przed działaniem niekorzystnych czynników, jednocześnie zachowując porządek? Czy warto inwestować w skrzynie ogrodowe oraz szafy ogrodowe na narzędzia?

Garaż lub domek narzędziowy

Wiele osób mieszkających w domach jednorodzinnych decyduje się na przeznaczenie określonej przestrzeni w garażu do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Jest to dobry pomysł, ponieważ w takim miejscu przedmioty są osłonięte przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wystarczy zainwestować w szafy garażowe oraz wieszaki i posegregować je w sposób odpowiadający Twoim preferencjom. Jeśli nie masz garażu lub mieszkasz w mieszkaniu na parterze z małym ogródkiem, doskonale sprawdzi się również wybudowanie niewielkiego domku narzędziowego. Można w nim umieścić szafę ogrodową na narzędzia i będzie to znacznie lepszy pomysł niż przechowywanie ich w mieszkaniu lub piwnicy oddalonej od ogrodu.

Przemyślane stojaki, regały i uchwyty

Jeśli masz już miejsce, w którym będziesz przechowywać narzędzia ogrodnicze, warto pomyśleć o jego odpowiednim wyposażeniu. Doskonale sprawdzi się zabudowanie ścian regałami z półkami o różnych wysokościach. W takich miejscach można posegregować zarówno doniczki, jak i wiaderka, środki ochrony roślin czy akcesoria umieszczone w pojemnych koszykach. Takie organizery można dostać w wielu miejscach. Ważne, by były one odporne na działanie wilgoci i pozwalały na szybkie umycie w razie zabrudzenia ziemią. W niewielkich domkach czy garażach warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń i postawić na uchwyty umieszczone wysoko. Na nich można powiesić zarówno takie narzędzia, jak łopatki czy grabie, jak i reklamówki lub kosze z drobnymi przedmiotami wykorzystywanymi w ogrodzie. Muszą być one jednak odpowiednio stabilne i wytrzymałe. Dobrze sprawdzą się też skrzynie ogrodowe.

Gotowe systemy ścienne

Obecnie istnieje opcja na jeszcze łatwiejsze wyposażenia miejsca, w którym przechowujesz narzędzia ogrodnicze. Na rynku znaleźć można bowiem gotowe systemy ścienne stworzone z myślą o trzymaniu takich przedmiotów. Składają się one z wieszaków i półek umieszczonych w taki sposób, by zapewniać dużą ilość miejsca do przechowywania oraz pozwalać na uporządkowane posegregowanie wszystkich przedmiotów. Jest to łatwy sposób na zorganizowanie przestrzeni w przypadku osób, które nie chcą samodzielnie komponować poszczególne meble. Takie systemy są bardzo funkcjonalne i estetyczne. Występują w wielu wariantach, dlatego ich dopasowanie do wielkości danego pomieszczenia staje się niezwykle łatwe.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5777 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Super sprzedawca ,polecam.
2024-07-12
Informacja o statusie zamówienia przekazywana byla na bieżąco . Realizacja zgodnie z ustaleniami. Paczka z towarem dotarła bez uszkodzeń. Narożnik juz służy w ogrodzie wypoczynkowi.
pixel