2019-07-31

Pies w ogrodzie - jak zadbać o bezpieczeństwo pupila?

Psy uwielbiają zabawę w ogrodzie, jednak pamiętać musimy o tym, aby przydomowa zielona przestrzeń była dla nich w stu procentach bezpieczna. Na co zatem należy zwracać uwagę, urządzając ogród, w którym przebywać będzie nasz pupil? Jest kilka istotnych kwestii, które zdecydowanie warto uwzględnić.

1. Ogrodzenie

Po pierwsze: cała przestrzeń wokół domu powinna być szczelnie ogrodzona. Najlepszym rozwiązaniem będzie mocny, wytrzymały płot o takiej wysokości, by pies nie mógł go przeskoczyć. Nie zapominajmy również, że nasz zwierzak często będzie przy takim płocie przebywał – zwłaszcza, jeśli tuż za nim znajduje się często uczęszczany chodnik lub ścieżka rowerowa. Dobrze więc nie zasadzać tam kwiatów – lepiej bowiem zostawić odpowiedniej wielkości pas ziemi (na który wysypiemy piasek lub korę), po której psiak będzie swobodnie biegał. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w żywopłot – na wszelki wypadek, gdyby przechodzące obok posesji dzieci chciałyby zaczepić psa. Oczywiście, tego typu ogrodzenia to nie jedyne rozwiązanie, jednak jedno z tańszych i najbardziej praktycznych. Jeśli natomiast nasz pupil jest dużym, potężnym i skocznym psem, lepszy będzie mur, na przykład ozdobiony bluszczem.

2. Legowisko

Jeśli wiemy, że w sezonie wiosenno-letnim (a także wówczas, gdy jesień nie będzie zbyt chłodna) nasz pupil większość czasu spędzał będzie w ogrodzie, koniecznie powinniśmy zapewnić mu komfortowe legowisko i/lub budę. To bardzo ważne, aby w upalne dni pies mógł schować się przed zbyt mocnymi, niebezpiecznymi dla niego promieniami słonecznymi, a w mniej pogodne dni – przed silnym wiatrem oraz opadami deszczu. Miejsce, w którym nasz zwierzak będzie czuł się swobodnie i bezpiecznie musi być przestronne, odizolowane od ziemi i szczelne, dopasowane do rozmiarów psa. Wygoda jest najważniejsza!

3. Dobrze dobrane rośliny

Wbrew pozorom, wybór roślin do ogrodu, w którym przebywać będzie pies, wcale nie jest prostym zadaniem. Chodzi bowiem o to, aby rośliny były wytrzymałe, a przede wszystkim – bezpieczne dla naszego zwierzaka! Bezpiecznie, to znaczy – pozbawione substancji, które u psa mogłyby powodować zatrucie. Lepiej więc unikać takich kwiatów, jak na przykład chryzantemy, żonkile, krokusy oraz narcyzy. Starajmy się też, aby psy nie miały szansy zniszczyć roślin – bardziej wrażliwą zieleń najlepiej ogrodzić drewnianym płotkiem lub posadzić ją w solidnych, stabilnych donicach.

4. Woda

I na koniec rzecz, o której nie można zapomnieć: woda! Pies powinien mieć do niej stały dostęp, ponieważ zwłaszcza w okresie letnim będzie on szybko się męczył i przegrzewał. Ważne jednak, aby źródło wody nie było wystawiane na mocne słońce – miskę najlepiej więc ustawić w odpowiednio zacienionym miejscu. Woda, którą pije pies, musi być czysta i regularnie zmieniana, dobrym pomysłem jest również sięgnięcie po węże ogrodowe lub zraszacze, za którymi większość piesków wręcz przepada. Pamiętajcie, że nie chodzi tylko o to, aby nasz pupil ugasił pragnienie, ale również o to, aby świetnie się bawił i często schładzał.

A Wy? Jak dbacie o bezpieczeństwo Waszych ulubieńców w ogrodzie?

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5496 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Przesyłka dotarła na czas, wszystko bardzo dobrze zapakowane, opisane. Na bieżąco były wysyłane informacje o przebiegu zamówienia.
2024-05-17
Bardzo miła i rzetelna obsługa
pixel