2020-03-09

Ogród w stylu wiejskim

Ogród w stylu wiejskim to idealna propozycja dla wszystkich osób, które lubują się w kolorowych, bogatych i różnorodnych przestrzeniach. Styl wiejski jest również określany jako rustykalny. Charakteryzuje go ciepły klimat, pełnia barw kształtów i zapachów... To właśnie w ogrodzie wiejskim odnajdziemy całą masę przeróżnych roślin, dostrzeżemy krzewy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. To właśnie w nim będą przeplatać się najróżniejsze kolory i kształty.

Wiejski ogród... zbliżony do natury

Głównym założeniem ogrodu wiejskiego jest to, że jest on jak najbardziej zbliżony do natury, a przy tym sprawia wrażenie nieuporządkowanego. Nie ma tutaj mowy o dopracowanych formach geometrycznych, egzotycznych roślinach, czy zbędnych dekoracjach z plastiku. W ogrodzie rustykalnym nie zaleca się również budowy równych chodników, czy hodowania idealnie przystrzyżonych żywopłotów. Ma być naturalnie, czyli... nieregularnie! To właśnie w ogrodzie wiejskim znajduje się miejsce dla niesymetrycznych trawników, czy ścieżek, które wiją się przez cały trawnik i nie mają zakończenia... W ogrodach utrzymanych w stylu rustykalnym nie brakuje również rozległych rabatek i kolorowych kwiatów. Doskonałym rozwiązaniem jest tworzenie różnorodnych kompozycji, na które składają się różne grupy roślin. Możemy decydować się zarówno na większe, jak i mniejsze kwiaty we wszystkich kolorach tęczy.

Jakie rośliny najlepiej wybrać do wiejskiego ogrodu?

Zakupy kwiatów, drzew i krzewów, powinniśmy rozpocząć od największych egzemplarzy, które docelowo będą pewnego rodzaju bazą dla pozostałej zieleni. Warto postawić na drzewa i krzewy, które stworzą ciepłą i przyjemną atmosferę. Doskonałym wyborem są wszelkie wierzby, sosny, jarzęby, lipy, czy buki. Wśród kwiatów warto zwrócić uwagę na nasturcję, aksamitkę, nagietka lekarskiego. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby w ogrodzie wiejskim zdecydować się na uprawę roślin ziołowych — np. mięty pieprzowej, rumianku, czy warzyw — czosnku, sałaty.

Akcesoria, które sprawdzą się podczas projektowania ogrodu w stylu wiejskim

W momencie, gdy wybierzemy już wszystkie krzewy i kwiaty, warto również zadbać o elementy uzupełniające, które wpłyną korzystnie na wygląd naszego ogrodu. Przede wszystkim, niezwykle istotnym zakupem są donice. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na kilka dużych rozmiarów, albo na kilkanaście małych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby w ogrodzie w stylu wiejskim znalazły się i małe i większe doniczki. Obok roślin mogą znaleźć się także ładne kamienie, czy metalowe misy. Dobrym pomysłem są także kręte ścieżki, wykonane np. ze żwirku. W ogrodzie w stylu wiejskim doskonale sprawdzą się wszelkie meble wykonane z wikliny — możemy zdecydować się na stół z krzesłami, huśtawkę, albo ławkę.

Odpowiednie wyposażenie ogrodu w stylu rustykalnym sprawi, że bardzo chętnie będziemy w nim spędzać czas. Nawet jeżeli do wykorzystania mamy niewielką powierzchnię, umiejętne zagospodarowanie sprawi, że ogród odwdzięczy nam się przepięknym wyglądem i ponadczasową atmosferą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko super
2024-06-19
Fotel w dobrym stanie, wygląda lekko, zajmuje mało miejsca i jest wygodny.
pixel