Odświeżamy meble ogrodowe po zimie!

2019-04-26
Odświeżamy meble ogrodowe po zimie!Wiosna zagościła już na dobre, o czym przypominają coraz wyższe temperatury i coraz bardziej kolorowe ogrody. Pogoda sprzyja urządzaniu wiosennych pikników, a także relaksowaniu się na świeżym powietrzu.

Zanim jednak zaczniemy w pełni korzystać z przydomowego ogrodu, warto zadbać o to, by odpowiednio przygotować meble, które się w nim znajdą/znajdują. Jeśli więc jeszcze ich nie odświeżyliśmy – koniecznie zajmijmy się tym w czasie wolnym, na przykład w najbliższy weekend. Poniżej podpowiadamy, o jakich czynnościach nie można zapomnieć, przygotowując meble ogrodowe do wiosennego użytkowania.

1. Właściwe dobranie detergentów

Dobór detergentów zależy od tego, jakie meble posiadamy – innych środków używać powinniśmy do powierzchni drewnianych, innych zaś do sprzętu, wykonanego z tworzyw sztucznych. Oczywiście, w przypadku tych pierwszych, spore znaczenie ma również drewno, z jakiego wykonane są meble. W polskich ogrodach najczęściej trafić można na rodzime drewna, takie jak sosna, buk, świerk, czy dąb. Te należy dobrze zaimpregnować – na przykład malując farbą i/lub lakierując. Wcześniej jednak należy pozbyć się warstwy ochronnej, nałożonej w poprzednim sezonie i przygotowanie nowej. Pamiętajmy też o tym, by najpierw ocenić, czy takie odświeżanie jest w ogóle koniecznie – jeśli nie, wystarczy po prostu umyć meble. Tutaj, poza dedykowanymi środkami pielęgnującymi, świetnie sprawdzi się myjka ciśnieniowa, a także… zwykła ściereczka do usuwania kurzu.

2. Stare meble w nowej odsłonie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco zmienić design naszych ogrodowych mebli. Zwłaszcza, że nie trzeba w tym przypadku bardzo zaawansowanych prac – wystarczy odrobina kreatywności, trochę wolnego czasu, chęć do działania i zestaw podstawowych narzędzi, które bez problemu znajdziecie w sklepach, jeśli nie macie ich w swoim domu/warsztacie. Co możemy zrobić? Świetną, rozluźniającą zabawą, aktywizującą całą rodzinę, jest przemalowywanie mebli z europalet i eksperymentowanie z ich konstrukcją. Własnoręcznie wykonane siedziska i stoliki można szybko i bezproblemowo przearanżować, zmieniając nie tylko ich barwę, ale także kształt lub wzbogacając je ciekawym wzornictwem. Własnoręcznie zrobić możemy też narzuty na ławki, a także miękkie, kolorowe poduchy. Jeśli taka zabawa przypadnie nam do gustu, metodą DIY możemy na nowo ozdobić również drewniane skrzynie i doniczki, wykonane między innymi z butelek. Sporo patentów na samodzielnie przygotowane ogrodowe dekoracje (nie tylko meble!) znajdziecie na naszym blogu – zachęcamy do uważnej lektury.

Jeśli jednak uznamy, że meble nie zniosły dobrze sezonu zimowego, obecnie znaleźć możemy mnóstwo interesujących wariantów, opatrzonych bardzo atrakcyjnymi cenami. Gdzie ich szukać? Na przykład tutaj. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć udanej, odprężającej majówki!Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-17
obsługa wykonana bardzo dobrze
2024-02-17
Jestem bardzo zadowolony, wszystko super
pixel