2021-03-10

Nowoczesne szafy magazynowe – przykłady innowacyjnych systemów do przechowywania

Wydawać by się mogło, że w przypadku systemów do przechowywania trudno o innowacyjność - szczególnie mówiąc o takich pomieszczeniach, jak spiżarnie, garaże czy zaplecza sklepów. Jednak producenci nieustannie starają się ulepszać te rozwiązania, oferując naprawdę szeroki wybór nowoczesnych mebli i szaf magazynowych. Systemy do przechowywania są nieodłącznym elementem domów, sklepów i magazynów, a najczęściej wybieranym rozwiązaniem są regały i szafy. Dzisiaj przyjrzymy się różnym systemom do przechowywania: mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do nowych aranżacji!

Systemy do przechowywania: użytkowość to podstawa

Zacznijmy od najważniejszej kwestii w przypadku wszystkich systemów do przechowywania: ich podstawową i absolutnie konieczną funkcją jest użytkowość. Jak sama nazwa wskazuje, meble te wykorzystywane są do magazynowania różnych przedmiotów, a konkretne funkcjonalności uzależnione są od tego, w jakim pomieszczeniu wykorzystamy dany mebel. Szafy magazynowe sprawdzą się przykładowo w spiżarni czy na zapleczu sklepu, zaś szafy warsztatowe - w garażu lub u mechanika samochodowego. Częstym rozwiązaniem są także klasyczne regały - pozwalają one na niezmiernie łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. W przypadku systemów przechowywania nie zwracamy aż tak dużej uwagi na ich wygląd, jak w przypadku standardowych mebli. Jak jednak odpowiednio wybrać mebel dopasowany do naszych potrzeb?

Rodzaje mebli magazynowych

Wszelkiego rodzaju meble magazynowe: szafy, szafki, regały, pojemniki i skrzynie, różnią się kilkoma aspektami:

  • materiał wykonania - plastikowe, metalowe, drewniane
  • sposób montażu - tradycyjny (na śruby czy wkręty) lub nowoczesny (na zatrzaski lub nity)
  • mobilność - stacjonarne, na kółkach, automatyczne
  • przeznaczenie - szafy magazynowe, szafy warsztatowe, skrzynie ogrodowe, szafy balkonowe, szafy gospodarcze

Wybierając odpowiedni system do przechowywania musimy przede wszystkim skupić się na tym, jakie przedmioty będziemy magazynować. Inny regał wybierzemy do spiżarni, a inny na zaplecze sklepu. Podobnie wygląda to w wypadku szaf: szafy do przechowywania narzędzi ogrodowych będą różnić się od schowków garażowych. Dodatkowym aspektem, jaki musimy wziąć pod uwagę jest fakt, czy meble będą umieszczone w miejscu reprezentatywnym: wtedy warto skupić się także na ich wyglądzie.

Montaż, czyli klucz do bezpieczeństwa

Jeśli mamy już wybrany i dopasowany do naszych potrzeb system przechowywania, nie możemy zapomnieć o jego odpowiednim montażu. Duża część standardowych regałów mocowana jest za pomocą śrub czy wkrętów - jest to nadal popularne w naszym kraju rozwiązanie. Jednak innowacyjne rozwiązania oferują nowoczesny montaż zatrzaskowy - sposób ten wykorzystuje nity, dzięki którym półki i słupki są lepiej do siebie dopasowane, a co za tym idzie, cała konstrukcja staje się mocniejsza. Co więcej, rozwiązanie w postaci montażu zatrzaskowego jest o wiele prostsze w użyciu i daje nam możliwość personalizowania funkcjonalności danego mebla do naszych potrzeb. Odpowiedni montaż systemów do przechowywania to niezmiernie ważna kwestia - zapewnia ona bezpieczeństwo użytkowania mebli magazynowych.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5305 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Bardzo miła obsługa.Zapewnienia konsultanta,że towar jest dobrej jakości ,okazały się w 100% prawdziwe.
2024-04-16
Wszystko ok.
pixel