Meble ogrodowe – na jaki kolor się zdecydować?

2019-05-29
Meble ogrodowe – na jaki kolor się zdecydować? Kolor mebli to, wbrew pozorom,  jedno z kluczowych kryteriów, które należy rozważyć przy wyborze ogrodowego wyposażenia. Oczywiście, najważniejszą rolę nadal odgrywa tu ogólna estetyka i jakość wykonania produktu oraz wygoda, jaką jest on w stanie zapewnić użytkownikom, ale i ten – wydawałoby się mniej ważny – aspekt odgrywa istotną rolę przy zakupie mebli.

Warto przy tym  pamiętać, że w ogrodzie ogromne znaczenie mają również zasadzone przez nas rośliny. To one stanowią jego główną ozdobę, powinny zatem przyciągać uwagę, koić zmysły i gwarantować pełne odprężenie. Wypoczywając na świeżym powietrzu, chcemy nasycić się zielenią, meble mogą natomiast stanowić doskonałe uzupełnienie ogrodowej przyrody – dlatego też powinny dobrze wpisać się w otoczenie, stanowiąc jego eleganckie dopełnienie, które nie wysuwa się na pierwszy plan. Na jaką barwę powinniśmy zatem się zdecydować? Mamy kilka propozycji, które z pewnością przypadną Wam do gustu!

Brąz

Często spotykanym patentem jest zakup mebli w naturalnym kolorze drewna. Za takim wyborem przemawia prostota oraz bezpośrednie nawiązanie do elementów przyrody. Barwa ta pozwala na podkreślenie charakteru mebli i ich przeznaczenia. Co ważne, pasuje ona do każdego rodzaju ogrodu, dobrze komponuje meble z otoczeniem, stanowi też naturalne dopełnienie otaczającej zieleni.

Czerń

Rozwiązanie to jest praktyczne, eleganckie, a przy tym pozwala „ukryć” meble w otaczającej je zieleni. Czerń – podobnie jak brąz – występuje w ogrodowych przestrzeniach w sposób naturalny, dlatego meble będą dobrze wpisywać się w otoczenie, pozwalając na wyeksponowanie nasadzonych roślin. Jednocześnie nie będziemy mieli problemu z doborem ciekawych, kontrastowych dodatków, wzbogacających warstwę wizualną ogrodu i podnoszących komfort użytkowników. 

Biel

Biel w ogrodzie to rozwiązanie szczególnie eleganckie. Na pierwszy rzut oka wybór ten może wydawać się niepraktyczny, a nawet odrobinę ekstrawagancki, jednak zastosowanie nowoczesnych materiałów znacznie ułatwia utrzymanie mebli w czystości. W zamian uzyskujemy niebanalny efekt, kojarzący się z komfortem, porządkiem i harmonią. Dzięki bieli podkreślimy design mebli oraz ich użytkowy charakter, przyciągając uwagę zaproszonych gości. Barwa ta w wyraźny sposób odcinać się od naturalnych plam zieleni, brązu, tym samym dodatkowo je eksponując.

Srebrny

Meble w kolorze srebrnym lub innym, nawiązującym do naturalnych barw metali, to wariant, który polecamy osobom lubiącym nowoczesne motywy. Dzięki takiemu wyborowi, łatwo uda nam się podkreślić elegancję samych mebli, a zestawiając ją z nieokiełznaną zielenią, wyeksponujemy także walory samego ogrodu. Nie ulega wątpliwości, że nowoczesność w służbie przyrody to dobre rozwiązanie!

Wszystkie opisane wyżej przykłady opierają się na założeniu, że piękno naszego ogrodu zasługuje na uwagę i docenienie w pierwszej kolejności. Nie oznacza to jednak, że wybór mebli możemy zostawić przypadkowi. Dobierając odpowiednie kolory i kształty, możemy dać upust własnemu stylowi i podkreślić piękno otaczającej dom zieleni, eksponując również komfortowe i wyjątkowo eleganckie rozwiązania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Bardzo dobry zakup
2024-07-16
Szybka obsługa. Skrzynia estetyczna i przydatna
pixel