2020-02-10

Kwiaty doniczkowe, które przynoszą szczęście

Większość z nas uwielbia rośliny — od zawsze kochamy się nimi otaczać, bez względu na to, jaka pora roku dominuje za oknem. Rośliny nie tylko dekorują nasze wnętrza, ale i zwiększają ilość tlenu i po prostu cieszą nasze oko. Nie sposób nie wspomnieć również o tych roślinach, którym przypisywane są... magiczne właściwości. Tak! Istnieją rośliny, których ustawienie w domu zaprosi do naszego życia spokój, miłość i radość. O jakich roślinach mowa?

Które kwiaty przynoszą szczęście?

Najbardziej popularną rośliną jest Lucky Bamboo, czyli dracena, która przypomina pędy bambusa. Specjaliści uważają, że obecność tych kwiatów przynosi do domu harmonię wszystkich żywiołów. Trzy łodygi przynoszą szczęście, pięć... bogactwo, a sześć... zdrowie. Harmonię i pozytywną energię niesie za sobą również kamelia — ten pięknie kwitnący kwiat jest również odpowiedzialny za wiernych przyjaciół. Doniczki w naszym domu powinien ozdobić również szczawik, czyli popularny odpowiednik czterolistnej koniczynki. Ta roślina niesie za sobą dostatek i pomyślność, a przy tym może okazać się fantastyczną ozdobą, np. stołu w salonie. Pisząc o kwiatach, które przynoszą szczęście, nie można również nie wspomnieć o okrągłolistnym gruboszu, który jest zwany „drzewkiem szczęścia”. Drzewko sprzyja żywej energii, a przy tym jest bardzo ładny. W domu warto mieć również bambus, który nie tylko chroni od uroków, ale i strzeże dobrego zdrowia, a także wpływa korzystnie na odporność psychiczną. Niezwykle magiczny wpływ na nas i naszą rodzinę mają także zioła, które niekoniecznie muszą stać się ozdobą wyłącznie kuchni. Bazylia, czy rozmaryn może również zagościć w salonie, czy przedpokoju. Za powodzenie w życiu zawodowym i prywatnym odpowiednią energię przyniesie także drzewko cytrynowe. Z kolei dla osób, które szukają miłości swojego życia, warto sprezentować jaśmin.

Jakich kwiatów unikać? Które kwiaty przynoszą pecha?

Poszukując roślin, które przyniosą nam wymarzone szczęście, dostatek, energię i miłość... bardzo łatwo popełnić błąd i zdecydować się na takie, których działanie jest zupełnie odwrotne. Wśród roślin, które przynoszą pecha, zdecydowanie dominują kaktusy. To właśnie one są najlepszym symbolem cierpienia, czy nieudanego związku — zwłaszcza wtedy, gdy znajdują się w sypialni. Nie powinniśmy również rozważać zakupu hibiskusa, ponieważ przypisuje mu się negatywny wpływ na przetrwanie związki. Podobnie zresztą, jak i bluszcz, który jest symbolem toksycznych relacji.

Urządzając swój nowy dom, czy mieszkanie, warto zadbać o to, aby znalazły się w nim rośliny, które będą pozytywnie wpływać na rozwój naszych relacji, czy pracy. Postawmy na takie egzemplarze, które od lat niosą za sobą harmonię, spokój i szczęście. Rośliny są niekwestionowaną ozdobą każdego wnętrza, dlaczego więc nie wybrać tych, które będą sprzyjać naszemu życiu?

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5777 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
ok
2024-07-15
Polecam
pixel