2020-01-27

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Rozróżnia się wiele stylów urządzenia kuchni, przykładem może być styl retro, prowansalski, angielski, czy skandynawski. Postępująca globalizacja sprawia jednak, że gama aranżacji, z których można skorzystać, stale się poszerza, gdyż trafiają do nas ciągle nowe inspiracje z dalekich zakątków świata. Dzisiaj na warsztat bierzemy kuchnię w stylu minimalistycznym, która to znalazła swoje zastosowanie głównie w Japonii, a stamtąd została rozpropagowana do innych krajów. Subtelność, brak zbędnych elementów i jakość wykonania, to główne cechy prezentowanego stylu. W naszym sklepie internetowym edomator.pl oferujemy meble, które stanowią doskonałe rozwiązania do takich kuchni.

Minimalizm w kuchni — o co chodzi?

Minimalizm w kuchni polega na tym, że rezygnuje się ze wszystkich zbędnych elementów. W kuchni minimalistycznej próżno jest szukać regałów z wystawionymi przyprawami czy też zwisających ze ścian akcesoriów kuchennych. Założeniem jest to, aby wszystko zostało zdjęte z widoku i umieszczone w przeznaczonych do tego szafkach. Minimalizm idzie aż tak daleko, że fronty mebli są często pozbawione uchwytów służących do ich otwierania. Są one zastępowane przez systemy otwierania na nacisk lub przez ładnie zlane z blatami szafek wyprofilowane szczeliny, za które można pociągnąć. Dodatkami do kuchni minimalistycznych są artykuły chromowane lub szklane. Dużą zaletą opisywanego stylu jest to, że w tego typu kuchniach panuje duży porządek — rozmieszczenie poszczególnych produktów nie powoduje uczucia ciężkości oraz przytłoczenia. Kolory, które są najczęściej stosowane w kuchniach minimalistycznych, są zimne.

Najlepsze meble do kuchni minimalistycznych

W kuchni minimalistycznej główne umeblowanie stanowią symetryczne szafki, umieszczone na ścianach w formie zabudowy. Ważne jest zachowanie kątów prostych i rezygnacja z kształtów obłych, które wskazaną symetrią mogą zachwiać. Do takich pomieszczeń pasują nowoczesne krzesła do jadalni. Znamienne jest dla nich to, że siedzisko nie jest wykonane z elementów naturalnych, ale najczęściej z doskonałej jakości plastiku. Krzesła do kuchni minimalistycznych są bardzo ergonomiczne i nietypowo wyprofilowane. Dodaje im to futurystycznego charakteru. Meble takie mają też coś industrialnego, najczęściej dzięki umieszczonych w nich stalowym elementom. Dodatkami z drewna, które znajdziemy w takich krzesłach, są najczęściej nóżki. Stoły do jadalni, które są przeznaczone do kuchni minimalistycznych powinny swoją barwą komponować się z krzesłami. Blat w takich stołach jest najczęściej wykonany z tworzywa sztucznego, co ułatwia utrzymanie go w czystości. I w tym przypadku jedynymi elementami drewnianymi, które znajdziemy w opisywanych meblach, są najczęściej nogi. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać — urządzenie kuchni w stylu minimalistycznym nie jest ani czasochłonne, ani trudne.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5789 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Bardzo dobra polecam ta firmr
2024-07-17
Polecam serdecznie sklep , wszytko sprawnie i co najważniejsze expresowa wysylka :) , produkt zgodny z opisem
pixel