Jakie ozdoby do domu i ogrodu warto zrobić samemu?

2018-04-24
Jakie ozdoby do domu i ogrodu warto zrobić samemu?Temat DIY pojawiał się na naszym blogu wielokrotnie – zawsze w kontekście dekoracji, które uświetnić mogą wiele ogrodów i mieszkań. Dla przykładu, w poprzednim miesiącu wspominaliśmy o tym, jak zrobić meble z palet, podpowiadając kilka patentów, które z pewnością będą niezwykle pomocne. Dziś natomiast wskażemy na te rozwiązania, które znaleźć mogą zastosowanie w niemal każdym domu (i ogrodzie), a na dodatek nie są czasochłonne i nie wymagają specjalistycznych umiejętności. Sprawdźmy, jakie ozdoby warto zrobić metodą „do it yourself”, aby cieszyć się pięknie zaaranżowanymi przestrzeniami i zaoszczędzonymi pieniędzmi.

1. Poduszki

Poduszki mogą być fantastyczną dekoracją – wystarczy tylko niebanalny pomysł, chęć do działania i jedno wolne popołudnie. Zamiast bowiem kupować poduszki w sklepie, warto ozdobić je w myśl idei „zrób to sam”. Zwłaszcza, że nie potrzebujemy skomplikowanego i zaawansowanego sprzętu – wystarczą tylko: poszewka (najlepiej uniwersalna, biała), pędzel gąbkowy i farba kredowa. Jeśli zaś nie jesteśmy pewni swojego plastycznego talentu lub boimy się, że nie potrafimy improwizować, możemy zaopatrzyć się w gotowy szablon lub – po prostu – wcześniej go przygotować. Wzorów, z których możemy korzystać, jest naprawdę wiele, warto też wymyślić nowe, nasze własne. Dla przykładu, ciekawym pomysłem jest poduszka z motywem... pocztówki.

2. Wazon z butelki

Co zrobić ze szklanymi butelkami, które do niczego nam się już nie przydadzą? Podpowiadamy: nie trzeba ich wyrzucać! Mogą być one doskonałą ozdobą, która trafi na stolik kawowy, półkę, parapet lub też regał. Wystarczy, że... zamienimy je w kolorowy wazon! Sposób działania jest podobny, jak w powyższym akapicie, choć tym razem potrzebować będziemy farby do szkła. Przygotowanie gładkiego wazonu o jednolitej barwie to kwestia kilkunastu minut, choć możemy pokusić się także o nietypowe, przyciągające uwagę wzory. Każdy wariant jest dobry, ponieważ każdy ukazuje naszą artystyczną duszę i niezwykle kreatywną osobowość.

3. Doniczki z recyklingu

Kolejny doskonały patent, który swoje źródła ma w estetyce i technice „do it yourself”. Doniczki z recyklingu to jeszcze jeden sposób na twórcze korzystanie z tego, co znajduje się pod ręką, a czego już nie używamy. Jeśli więc mamy miski, garnki lub niewielkie wiaderka, których nie zamierzamy już używać – zamieńmy je w stylowe, nietypowe doniczki! Tak, jak w przypadku poduszek i wazonów, również tutaj potrzebne będą tylko farby, pędzel i ciekawe szablony lub pomysły na własnoręcznie wykonane wzory. Efekt na pewno będzie doskonały! Prawda, że przygotowywanie dekoracji DIY nie jest ani trudne, ani wymagające? Co więcej – jest to również gwarancja świetnej zabawy i ciekawie spędzonego czasu. Warto więc rozważyć tego typu rozwiązania, zamiast kupować nowe produkty, często banalne i bez „tego czegoś”. Postawmy przede wszystkim na autorskie patenty!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Wszystko zgodne z opisem
2024-02-25
Ok
pixel