2019-06-29

Jaka trampolina w ogrodzie jest najlepsza?

Wakacje to czas rozrywki, dobrej zabawy i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przydomowych ogrodów, opcji do wyboru mamy naprawdę wiele. Świetnym rozwiązaniem będzie np. duża huśtawka, wygodny leżak, albo mocny, stabilny hamak. To jednak nie wszystko: warto bowiem zwrócić uwagę także na coraz popularniejsze trampoliny, z których korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci.

1. Dlaczego warto kupić trampolinę?

No właśnie, ale właściwie… dlaczego warto zwrócić uwagę na trampolinę? Odpowiedź jest prosta: ponieważ zapewnia ona doskonałą zabawę, a przy tym pomaga pracować nad kondycją fizyczną, wzmacnia mięśnie, stawy i kręgosłup, jest też rewelacyjnym sposobem na ćwiczenie koordynacji ruchowej. Co więcej, systematyczne korzystanie z trampoliny pozytywnie wpływa nie tylko na układ mięśniowo-szkieletowy, ale też na pracę serca, a nawet… metabolizm. To udany patent na zrzucenie zbędnych kilogramów i wydolności organizmu. Energiczna gimnastyka, która z pewnością nie jest nudna.

2. Na co zwracać uwagę, wybierając trampolinę?

Trampolina, którą zamontujemy w ogrodzie, musi być przede wszystkim bezpieczna. Zwracajmy więc uwagę na stabilność i trwałość konstrukcji, a także na wytrzymałość zastosowanych w niej zabezpieczeń. Ogromnie ważny jest także materiał, z jakiego wykonana jest mata – chodzi o to, aby był on mocny, ale jednocześnie elastyczny, by nie pojawiały się odkształcenia. Nie bez znaczenia jest również rozmiar trampoliny oraz jej maksymalne obciążenie – trampoliny ogrodowe powinny być duże i przeznaczone do użytkowania przez więcej niż jedną osobę. Koniecznie należy zaopatrzyć się też w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak siatka zabezpieczająca, która stanowi dobrą ochronę przed upadkami i kontuzjami. Decydujmy się przy tym na takie produkty, które nie posiadają zbyt wielu wystających elementów, bo te mogą okazać się naprawdę niebezpieczne.

3. Który model najlepszy?

Zdecydowanie godna rekomendacji jest trampolina ogrodowa o średnicy 374 cm 12 FT. Cztery podwójne nogi zapewniają jej odpowiednią stabilizację, a wewnętrzna siatka skutecznie zabezpiecza użytkowników przed wypadnięciem poza powierzchnię maty. Sama mata szyta jest ośmiokrotnie, a na dodatek wykazuje stuprocentową odporność na wilgoć. Sprężyny wykonane zostały z niezawodnej stali, są mocne i utrzymują nawet bardzo duże naprężenie. Wszystko to sprawia, że z trampoliny korzystać będziemy mogli przez wiele wakacyjnych sezonów, produkt zaś nie straci nic ze swojej wytrzymałości. Polecany tu zestaw składa się z kompletnej trampoliny, wewnętrznej siatki bezpieczeństwa, wygodnej drabinki, zestawu do montażu, instrukcji montażu w języku angielskim. oraz szczegółowej instrukcji użytkowania.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć udanej zabawy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
szybka i mila obsluga..Super .
2024-06-18
bardzo szybko lecz nie ten rozmiar ZA DUŻA
pixel