Jak zawieszać lustra dekoracyjne?

2017-02-09
Jak zawieszać lustra dekoracyjne?Lustra to tajna broń w arsenale każdej osoby urządzającej wnętrza. No, może nie taka znowu tajna… ale potężna! Jak można ich nie uwielbiać? Mają przecież same zalety: rozświetlają wnętrze, powiększają je optycznie i jednocześnie sprawiają, że przestrzeń natychmiast zyskuje elegancką, stylową aurę. Jak to jednak bywa ze wszystkimi ozdobami, także lustra wyglądają i oddziałują na wnętrze najlepiej wówczas, gdy zostaną usytuowane starannie i z rozmysłem. Warto więc zastanowić się: w jakim miejscu najlepiej będzie zawiesić lustra dekoracyjne, aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt?

Rób TAK: Duże lustro w małym wnętrzu

Każdy dekorator wnętrz powie Wam, że na etapie urządzania przestrzeni proporcje mają kluczowe znaczenie: małe pomieszczenie wymaga niewielkich sprzętów i ozdób, duże – dużych, i tak dalej. W przypadku luster warto jednak delikatnie nagiąć tę regułę: duże zwierciadło w niewielkim wnętrzu, na przykład w łazience albo w wąskim przedpokoju, da świetny efekt – a im większe będzie, tym wyraźniejsze będzie uczucie powiększenia!

Tak NIE rób: Lustra tu i tam

Lubić lustra – to jedno. Zawieszać lustra bezsensownie w przypadkowo dobranych miejscach – to zupełnie co innego. Podstawową funkcją lustra jest, nie zapominajmy o tym, odbijanie widoków: dlatego zawsze należy upewnić się, że lustro, no cóż, po prostu ma co odbijać. Najlepiej byłoby, gdyby lustro odbijało jakieś źródło światła, takie jak lampa. Ustawienie lustra naprzeciwko okna to też zawsze dobry pomysł.

Rób TAK: Lustro w roli głównej

Zwierciadło w ozdobnej ramie natychmiast doda szyku każdemu wnętrzu. Jeśli będzie odpowiednio duże, właściwie nie będziesz musiał zawieszać żadnych dodatkowych ozdób: przekonasz się, że samo lustro wystarczy! Jeśli będzie tak ozdobne jak, na przykład, lustro Patricia, które możesz kupić w naszym sklepie, to będzie wyglądało wystarczająco atrakcyjnie, aby „udźwignąć” aranżację.Co nie znaczy, oczywiście, że nie można – albo nie warto – otoczyć go innego rodzaju ozdobami.

Tak NIE rób: Lustra kuchenne i lustra w sypialni

Wydaje się, że nie trzeba specjalisty od dekorowania wnętrz, aby orzec, że kuchnia to nie jest pomieszczenie, do którego pasowałyby lustra. W ostatnich czasach jednak niektórzy dekoratorzy zaczęli montować lustra za zlewem, twierdząc, że uzyskany w ten sposób powiększający efekt jest ważniejszy niż konieczność bezustannego czyszczenia… Nie, chwileczkę: konieczność bezustannego czyszczenia jest bardzo ważna i mówimy jej stanowcze „nie”! Innym wnętrzem, w którym lustra raczej się nie sprawdzą, jest sypialnia. Na pewno nie powinno się tutaj wieszać zwierciadła w taki sposób, aby odbijało łóżko i leżące w nim osoby: wiedzie stąd prosta droga do bezsenności (chyba że ktoś lubi patrzeć sobie samemu w oczy na chwilę przed ich zamknięciem...)! Jeśli bardzo zależy Ci na lustrze w sypialni, wybierz przestrzeń nad wezgłowiem: to zwykle jedyne miejsce, którego nie widać z łóżka.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
wszystko sprawnie, szybko ,jestem zadowolona z zakupu
2024-02-26
Wszystko w porządku, wysyłka ekspresowa , polecam
pixel