2019-07-31

Jak zamontować żagiel ogrodowy?

Wysokie temperatury, panujące w ostatnich tygodniach lata, skłaniają do poszukiwania rozwiązań, które zabezpieczą nas przed szkodliwym promieniowaniem i pozwolą odpocząć w zacienionym miejscu. Jak zatem można ochronić balkon, taras albo fragment naszego ogrodu? Niezawodnym patentem, który dzisiaj przybliżymy, jest montaż żagla przeciwsłonecznego – rozwiązanie proste, pozwalające na stworzenie rzyjemnego, zacienionego i wolnego od uciążliwego upału miejsca.

Czym jest żagiel przeciwsłoneczny?

W ofercie naszego sklepu znaleźć można żagle ochronne w dwóch kształtach: trójkątnym i kwadratowym, a także o różnych rozpiętościach, co natomiast pozwala na dobranie produktu w taki sposób, by spełniał wszystkie nasze potrzeby i wymagania. Należy przy tym zauważyć, że żagiel wykonany jest z niebywale lekkiego materiału i wykorzystywany jest głównie jako skuteczna ochrona przed słońcem. Mimo niewielkiej wagi oraz intuicyjnego montażu, pozwala on odpowiednio zacienić wybrane miejsce – najczęściej taras lub balkon. Żagle przeciwsłoneczne wykonane są z tkanin o dużej gęstości, wytrzymałych na działanie czynników atmosferycznych, łatwych w czyszczeniu i odpornych na wilgoć oraz pleśń. Pamiętać jednak trzeba, że nie jest to materiał przeciwdeszczowy - jego zadaniem jest wyłącznie ochrona przed szkodliwym promieniowaniem i nagrzewaniem.

Jak wygląda montaż żagla przeciwsłonecznego?

Rozwieszana tkanina powinna być napięta i przymocowana pod odpowiednim kątem. Zapewni nam to optymalną ochronę przed słońcem. Czasami, aby odpowiednio zacienić miejsce, konieczne będzie posłużenie się więcej niż jednym materiałem. Żagle przeciwsłoneczne można przymocować bezpośrednio do ściany budynku lub do wolno stojących masztów. Do każdego produktu sprzedawanego w naszym sklepie załączone są wskazówki i zasady jego montażu. Zaleca się między innymi, by słupy podporowe stały pod kątem dziesięciu stopni od podłoża, a jedna trzecia ich długości znajdowała się pod ziemią. Takie działanie zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Warto również zauważyć, że dostępne w naszym sklepie żagle przeciwsłoneczne mogą być w prosty sposób demontowane i bezpiecznie przechowywane w trakcie sezonu jesienno-zimowego.

Co więcej, żagiel ogrodowy to rozwiązanie często stosowane w kawiarnianych ogródkach – przykład ten niech zatem służy nam za inspirację. Przyjemnie jest bowiem wypić kawę w letni dzień, ciesząc się wspaniałymi widokami i otwartą przestrzenią, jednocześnie unikając uporczywego słońca. Nic więc dziwnego, że produkt ten tak bardzo zwiększa zarówno nasz komfort, jak i bezpieczeństwo.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5684 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Wszystko szybko i sprawnie tak jak oczekiwałem
2024-06-21
Obsługa zamówienia na 5
pixel