Jak zamontować siatkę cieniującą?
Jeśli zależy nam na tym, by czas spędzony w ogrodzie pełen był relaksu i dobrej zabawy, musimy zatroszczyć się o nasz jak najwyższy komfort. To, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, to natomiast hałas i poziom nasłonecznienia. Odpoczynek na świeżym powietrzu mogą zepsuć nam także wiatr oraz przenoszony przez niego pył. Ciekawski sąsiad lub przechodzień również może uprzykrzać nam życie. Jeśli choć jedna z wymienionych wyżej dolegliwości spędza nam sen z powiek i stanowi źródło niemałego stresu, warto rozważyć zamontowanie siatki cieniującej. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, czym ona jest i jak ją prawidłowo założyć.
Czym jest siatka cieniująca?
Siatka cieniująca to materiał osłonowy, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Materiał ten charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością. Elementem wyróżniającym jest również filtr UV, dzięki któremu siatka stanowi barierę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zastosowany stopień zacienienia decyduje z jednej strony o właściwościach osłonowych (ochronie przed hałasem, opadami i wiatrem) i umożliwia odgrodzenie się od ciekawskich spojrzeń, z drugiej strony siatka zapewnia odpowiednią wentylację.
Jakie jest zastosowanie siatki cieniującej?
Opisane wyżej właściwości siatki cieniującej powodują, że ma ona bardzo wszechstronne zastosowanie. Często służy do osłaniania terenów, zwłaszcza rekreacyjnych, takich jak place zabaw, baseny, czy korty tenisowe. Stanowi ona bowiem skuteczną barierę przed hałasem, wiatrem i światem zewnętrznym. Siatka cieniująca, dzięki swoim właściwościom wentylacyjnym, wykorzystywana jest także do ochrony roślin w ogrodnictwie, szkółkarstwie i leśnictwie. Tego rodzaju materiał maskuje różnego rodzaju ogrodzenia, ale służy również jako zadaszenie.
Jak prawidłowo założyć siatkę cieniującą?
Aby założyć siatkę cieniującą, należy w pierwszej kolejności dokonać pomiarów powierzchni, która ma zostać objęta ochroną. Siatkę można zakupić w wielu różnych rozmiarach, co ułatwia jej dopasowanie i sam proces zakładania osłony. Materiał ten jest bardzo prosty w montażu, a jego brzegi zostały wzmocnione i zaopatrzone w oczka. Dzięki tym otworom, siatkę można trwale i bezpiecznie przymocować za pomocą plastikowych opasek zaciskowych lub innych łączników. Jak wskazaliśmy powyżej, jest to materiał trwały i odporny, poprawnie założony może więc służyć przez wiele intensywnych sezonów.
Dzięki prostemu rozwiązaniu, jakim jest siatka cieniująca, możemy znacznie poprawić komfort korzystania z przydomowego ogródka. Materiałem tym uda nam się wzmocnić dowolne ogrodzenie, ściany i dach altanki, co sprawi natomiast, że zyskamy ochronę przed dowolnymi warunkami atmosferycznymi oraz hałasem i ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz.