Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu?

2017-12-15
Jak zaaranżować mieszkanie na poddaszu?Mieszkanie na poddaszu daje jego posiadaczom wiele możliwości aranżacyjnych. Zwłaszcza, że jest to przestrzeń, która w sposób naturalny kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Tradycyjne elementy mogą zostać jednak przełamane, tworząc nowoczesne, surowe i eleganckie wnętrze. Urządzając mieszkanie na poddaszu, musimy zatem odwołać się do uniwersalnych zasad, nakazujących dobór określonej formy w odniesieniu do właściwości samych pomieszczeń oraz naszych potrzeb i upodobań.

Organizacja przestrzeni

Niezależnie od stylu, w jakim zdecydujemy się utrzymać nasze mieszkanie, warto wyznaczyć w nim kilka stref. Będzie to zależeć od liczby domowników, ich indywidualnych właściwości oraz możliwości samego pomieszczenia. Warto jednak przemyśleć, jak w najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń, którą dysponujemy i pod tym kątem dobrać meble i dodatki. Będziemy musieli również zastanowić się nad możliwością wydzielenia mniejszych pomieszczeń. Musimy przy tym pamiętać, że nasze mieszkanie będzie sprawiało dobre wrażenie, jeśli wyda się jasne i przestrzenne. Efekt ten możemy osiągnąć, rezygnując ze ścianek działowych, zapewniając odpowiednie oświetlenie, wybierając jasne kolory ścian i wykorzystując elementy wystroju, które optycznie je powiększą - takie, jak lustra, czy przeszklone drzwi.

Wykorzystanie walorów mieszkania

Nietypowe geometryczne kształty oraz dodatkowe elementy konstrukcji mieszkania mogą być jego zaletą. To one decydują o jego indywidualnym charakterze i pozwalają na oryginalne aranżacje. Tylko w tym wypadku naszą sypialnię możemy urządzić pod oknami dachowymi. Zasypianie pod rozgwieżdżonym niebem będzie wówczas przyjemnością zarezerwowaną tylko dla nas. Na drewnianych elementach wspierających konstrukcje dachu możemy podwiesić hamak. Możliwości jest wiele - ważne, aby do urządzania wnętrza podejść z odwagą i wyobraźnią. Warto wyeksponować oryginalne elementy wystroju. Odkryta więźba dachowa, drewniane słupy podporowe, ceglany komin to fragmenty konstrukcji, kojarzące się z mieszkaniem na poddaszu. Dobrze jest chociaż część z nich wykorzystać, przygotowując projekt aranżacji. To, czy zostawimy je w naturalnym, jedynie odświeżonym kształcie, czy też nadamy im nową formę, będzie zależało od przyjętej przez nas koncepcji. W wyeksponowaniu walorów poddasza może pomóc nam przede wszystkim właściwe oświetlenie. Posiadanie poddasza to okazja do stworzenia niepowtarzalnego, oryginalnego wnętrza. Jeśli dobrze wykorzystamy przestrzeń, nietypowe geometryczne kształty i elementy konstrukcji, będziemy mogli zaspokoić nie tylko nasze potrzeby związane z funkcjonalnością mieszkania, ale oddać też naszą pomysłowość, wyobraźnię i styl.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
wszystko sprawnie, szybko ,jestem zadowolona z zakupu
2024-02-24
Wszystko super. Szybka dostawa . Zgodny z oczekiwaniem towar.
pixel