Jak wyczyścić meble na taras?

2017-06-30
Jak wyczyścić meble na taras?Doczekaliśmy się: wreszcie nastał sezon na spędzanie czasu na świeżym powietrzu! Teraz gdy nie tylko dni, ale także wieczory są przyjemnie ciepłe, możemy rozkoszować się miłym odpoczynkiem w ogrodzie albo na tarasie. I możemy to robić w świetnym stylu! Jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek i raz na kilka tygodni (a najlepiej raz na miesiąc) solidnie wyczyścisz swoje tarasowe meble i sprzęty, możesz być pewien, że będą wyglądać rewelacyjnie przez długi czas: ani deszcz, ani prażące słońce, ani złośliwe ptaki nie będą im straszne!

Meble z wikliny, rattanu i technorattanu

Kup w sklepie eDomator: meble ogrodowe MILANO z technorattanu, 899 zł Ze względu na strukturę tych materiałów, należy tutaj zacząć czyszczenie od usunięcia osadów, które mogły się zebrać pomiędzy włóknami. Zacznij więc czyścić swoje meble tarasowe z technorattanu, naturalnego rattanu lub wikliny od solidnego ich wyszczotkowania albo usunięcia osadów za pomocą odkurzacza ze specjalną „szczotkową” końcówką. Następnie przetrzyj wszystkie powierzchnie ściereczką (świetnie sprawdzi się taka z mikrofibry!) zamoczoną w wodzie z dodatkiem uniwersalnego płynu do czyszczenia, a potem spłucz jego pozostałości, wycierając meble czystą wilgotną gąbką albo ścierką. Jeżeli pogoda nie jest upalna, wytrzyj meble, aby przyspieszyć ich schnięcie – zapobiegnie to rozwojowi pleśni.

Meble z aluminium

Jedne z najłatwiejszych w czyszczeniu! Na wszystkie powierzchnie sprzętów nałóż detergent i wytrzyj je albo wyszczotkuj. Zetrzyj pozostałości płynu wilgotną ściereczką – i już. A jeżeli chcesz, żeby meble wyglądały naprawdę jak nowe, możesz nawoskować je za pomocą tego samego wosku, który stosujesz do karoserii samochodu.

Parasol

Kup w sklepie eDomator: parasol ogrodowy na wysięgniku (brązowy), 210 zł Przepłucz powierzchnię parasola wodą z węża ogrodowego, a następnie natrzyj jego powierzchnię najzwyklejszym szarym mydłem i znowu spłucz. Na koniec rozłóż parasol na słońcu, aby wysechł.

Słówko o ptakach…

To mało apetyczny temat, ale nie można o nim nie wspomnieć, mówiąc o czyszczeniu jakiegokolwiek rodzaju ogrodowych sprzętów: ptasie odchody. Zawierają stosunkowo wysokie stężenie kwasu, przez co są bardziej niż inne zabrudzenia szkodliwe dla różnego rodzaju tworzyw. Najlepiej będzie więc nie czekać z ich usuwaniem na zaplanowany dzień sprzątania, lecz raczej robić to na bieżąco.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Super stół i krzesła
2024-04-10
Zamówienie dotarło expresowo. W ciągu 24 godzin. Bardzo dziękuję
pixel