Jak wybrać i bezpiecznie użytkować trampolinę?

2018-03-30
Jak wybrać i bezpiecznie użytkować trampolinę?Trampolina w ogrodzie to niesamowita atrakcja, za pomocą której możemy zapewnić dzieciom ciekawą rozrywkę i doskonałą zabawę. Mimo to, ma ona tyle samo entuzjastów, co przeciwników. Zarzuty, jakie najczęściej pojawiają się podczas dyskusji o trampolinach, dotyczą przede wszystkim kwestii bezpieczeństwa naszych pociech. Sporo osób wskazuje, że tego typu aktywność wyjątkowo sprzyja złamaniom i innym urazom. Prawda jest jednak taka, że jeśli odpowiednio zabezpieczymy trampolinę i wybierzemy ją według określonych zasad, będziemy mogli uniknąć wspomnianych zagrożeń.

1. Czym się kierować, wybierając trampolinę?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: właściwymi parametrami. Średnica trampoliny powinna być dostosowana do rozmiaru powierzchni, w jakiej zamierzamy ją umiejscowić, a także do liczby osób, które będą z niej korzystać. Przyjmuje się, że optymalna jest średnica, wynosząca trzy metry. Kolejnym aspektem, którym trzeba się kierować podczas zakupów, jest obciążenie – lepiej nie ryzykować i wybrać nieco większe niż to, z jakim w rzeczywistości trampolina będzie miała styczność. Co dalej? Oczywiście siatka zabezpieczająca! Najlepiej zainwestować w sprzęt, który będzie posiadał zarówno siatkę zewnętrzną, jak i wewnętrzną, aby jak najbardziej zniwelować ryzyko wypadku. Nie zapominajmy też o tym, aby podstawa trampoliny była solidna, a stelaże wytrzymałe i grube. Trwałe oraz wytrzymałe muszą być również sprężyny. Dobrą inwestycją jest też drabinka, która ułatwi dzieciom wejście na trampolinę i bezproblemowe zejście z niej.

2. O czym trzeba pamiętać?

Najbardziej wskazana jest sytuacja, kiedy to na trampolinie bawi się tylko jedno dziecko. Jeśli natomiast maluchów jest więcej, każdemu z nich wyznaczmy czas przeznaczony na zabawę – tak, by mogły się wymieniać, zamiast skakać razem. Zadbajmy o to, aby wchodząc na trampolinę, dziecko miało pustą jamę ustną – sprawdźmy więc, czy akurat nie je cukierków lub, na przykład, nie żuje gumy. Pilnujmy też, aby nasze pociechy nie wchodziły na trampolinę w butach lub śliskich skarpetkach oraz – aby we właściwy sposób użytkowały trampolinę. Skupmy się też na tym, żeby przestrzeń wokół miejsca zabawy była dobrze zabezpieczona i czysta, przede wszystkim zaś – nieustannie czuwajmy nad bezpieczeństwem dzieci, mając je cały czas w zasięgu wzroku. Pamiętajmy: trampolina to świetna sprawa, ale musimy zadbać o to, aby jej użytkowanie nie przyniosło niepożądanych rezultatów. Bądźmy więc czujni, rozsądni i zapobiegajmy niebezpiecznym sytuacjom. Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom łatwiej będzie Wam wybrać jak najlepszy sprzęt i odpowiednio go przygotować!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-19
Krzesła w jak najlepszym porządku. Ładnie się prezentują. Stół też. Nie mogę się doczekać aż zostanie to wystawione do ogrodu.
2024-02-17
Jestem bardzo zadowolony, wszystko super
pixel