Jak optycznie powiększyć kuchnie

2020-02-19
Jak optycznie powiększyć kuchnie

Mała kuchnia to niezwykle duże wyzwanie aranżacyjne. W końcu każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie kuchnia jest sercem każdego domu. W jaki sposób optycznie ją powiększyć? Co zrobić, aby nawet najmniejsze pomieszczenie wydawało nam się po prostu trochę większe? O czym warto pamiętać, urządzając serce swojego domu?

Optyczne powiększenie małej kuchni

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać — optyczne powiększenie kuchni wcale nie jest takie trudne. Już kilka patentów i trików sprawi, że wnętrze będzie wydawać się, mieć większy metraż, niż w rzeczywistości. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku małej kuchni jest rozbudowa w pionie. Wysoka zabudowa nie tylko zapewni nam dużą wygodę, ale i sprawi, że w naszej kuchni będzie o wiele więcej przestrzeni do zagospodarowania. Decydując się na szafki, które będą pod sam sufit, wygospodarujemy sporo pojemnych schowków, w których miejsce znajdą wszystkie przyrządy kuchenne. Bardzo istotne jest również to, na jaką kolorystykę postawimy. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że to właśnie ciemne pomieszczenia wydają się nam być bardziej przytłaczające, dlatego zdecydowanie lepiej postawić na takie w jasnych barwach. Wybierając kolory i powierzchnie do swojej kuchni, warto zdecydować się także na szklane odbicia i błyszczące lakiery — umiejętna gra barw optycznie powiększy nasze wnętrze. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu swojej kuchni, warto również zdecydować się na dobór odpowiedniego formatu płytek. Im mniej fugowania, tym lepiej, dlatego warto zainwestować w wielkoformatowe płytki z wąskimi fugami pomiędzy nimi. Warto również zdecydować z progów i łączeń pomiędzy kuchnią, a np. salonem, czy przedpokojem.

Meble, które optycznie powiększą naszą kuchnię

Oprócz wybrania odpowiednich kolorów i materiałów, warto zadbać również o meble i sprzęty. W przypadku małej kuchni najlepszym rozwiązaniem są obiekty ergonomiczne, takie jak urządzenia 2w1 - np. piekarnik, który od razu ma funkcję mikrofalówki. Wybierając blat, warto postawić na taki, który jest szeroki i ma opływowy kształt. W przypadku małej kuchni nie zaleca się ustawiania na nim zbyt wielu przyborów, czy słoików — małe kuchnie nie lubią natłoku, a wszystkie potrzebne akcesoria możemy ukryć w szafkach. Istotne jest również to, aby krzesła do kuchni i stół były zgranym duetem. Jeżeli nie wybierzemy pasujących do siebie mebli, nie tylko wprowadzimy zamęt do wnętrza, ale i zajmiemy nimi zbyt dużo miejsca. Jeżeli chodzi o tworzywo mebli — wszystko zależy od naszych preferencji. W małej kuchni mogą zagościć naturalne materiały, takie jak drewno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w metal, czy materiały sztuczne.

Chociaż urządzenie małej kuchni może nam się wydawać problemem nie do pokonania — w rzeczywistości wcale tak nie jest. Pamiętając o kilku zasadach aranżacyjnych, sprawimy, że nawet najmniejsze wnętrze będzie prezentowało się jako większe.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5305 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
super
2024-04-17
Solidnie zapakowany produkt! Zabezpieczony z uwagą. Wysyłka trwała kilka dni ale… produkt przepiękny! Robi wrażenie, miedziany stelaż i technorattan niczym wiklina! Jestem szczerze zadowolona i z niecierpliwością czekam na majówkę ;)
pixel