2019-06-26

Jak dobrać stół do jadalni?

Aranżacja wnętrz to jeden z naszych ulubionych tematów, które bardzo często poruszamy na naszym blogu. Opisywaliśmy już m.in. najciekawsze style aranżacyjne (każdemu z nich poświęcając osobny artykuł), podpowiadaliśmy też, jakie rozwiązania będą modne w sezonie letnim. Dziś natomiast skupimy się na kwestii, która łączy w sobie zarówno wymiar estetyczny, jak i praktyczny – doradzimy bowiem, czym należy się kierować, wybierając stół do jadalni.

1. Dostosowany do pomieszczenia

Wybierając stół do jadalni, powinniśmy uwzględnić przede wszystkim specyfikę i wymiary pomieszczenia, w którym będzie się on znajdował. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, bez problemu możemy zainwestować w stół prostokątny, jednak nie będzie on pasował do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Pamiętajmy bowiem, że liczy się przede wszystkim wygoda i komfort – zarówno, jeśli mowa o spożywaniu posiłków przy stole, jak i podczas przemieszczania się wokół niego. Świetnym rozwiązaniem jest zatem stół okrągły, dzięki któremu uda nam się optycznie powiększyć wnętrze, jest on też bardziej bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ na posiada ostrych krawędzi. Stół o opływowym kształcie dobrze wygląda na środku jadalni, starajmy się więc ulokować go w centrum pomieszczenia, nie zaś bezpośrednio przy ścianie, czy w kącie.

2. Dostosowany do potrzeb użytkowników

Spożywanie posiłków powinno być przede wszystkim… przyjemne i swobodne! Zadbajmy więc o to, aby rozmiary stołu były dostosowane do potrzeb jego użytkowników. Każdy biesiadnik powinien mieć wokół siebie odpowiednią przestrzeń – przyjęło się, że przestrzeń dla osoby siedzącej wynosi około 60cm, jeśli chodzi o długość i 40cm, jeśli mowa o szerokości, między dwiema osobami siedzącymi naprzeciw siebie powinno być natomiast około 20cm. Pamiętajmy też o uwzględnieniu miejsca dla gości – lepiej więc wybrać stół odrobinę większy, który w razie potrzeby pomieści więcej biesiadników.

3. Stabilny i wytrzymały

Kolejny bardzo ważny aspekt, o którym nie można zapominać – konstrukcja stołu musi być stabilna, mebel ten musi być też wytrzymały na eksploatację oraz odporny na uszkodzenia. Dobrze sprawdzają się np. stoły z mocnymi, solidnymi metalowymi nogami – zwłaszcza, gdy pokryte są one estetyczną, elegancką okleiną, która imituje drewno. Idealnie sprawdza się także nogi drewniane, zakończone okrągłymi metalowymi końcówkami z plastikowym spodem. Jeśli zaś mowa o blacie – polecamy przede wszystkim płytę MDF, ponieważ jest solidna i zdecydowanie łatwo utrzymać ją w czystości. Tego typu tworzywo nie jest podatne na zabrudzenia, co bez wątpienia należy wziąć pod uwagę!

Gdzie natomiast można znaleźć stoły, które spełniają wszystkie powyższe wymagania? Odpowiedź jest prosta: w naszym sklepie! W naszym katalogu znajdziecie najróżniejsze warianty (i te okrągłe, i prostokątne, zarówno duże, jak i małe), tak więc zdecydowanie jest w czym wybierać!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5506 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
oki
2024-05-20
Bardzo szybka wysyłka . Zestaw ogrodowy zachwyca moich gości :)
pixel