2019-11-18

Jak czyścić pawilon ogrodowy

Co prawda wakacje dobiegają końca, ale wakacyjna pogoda towarzyszyć nam będzie jeszcze we wrześniu, a nawet w październiku. To bardzo dobra wiadomość – oznacza ona bowiem, że z przydomowego ogrodu korzystać będziemy mogli jeszcze przez długi czas, organizując przyjęcia, rozmawiając przy pysznej kawie, czy też – po prostu – odpoczywając i spożywając posiłki na świeżym powietrzu.

Jeśli jednak obawiamy się niespodziewanych opadów deszczu lub mocniejszych podmuchów wiatru, zainwestować możemy w funkcjonalny, praktyczny i estetyczny pawilon ogrodowy. O ten jednak należy odpowiednio dbać, ponieważ jest on wyjątkowo narażony na częste zabrudzenia. Jak czyścić takie pawilony? Mamy kilka sprawdzonych patentów, z których zdecydowanie warto skorzystać.

1. Podstawowe informacje

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od tych kwestii, o których nie można zapominać, czyszcząc pawilon ogrodowy. Po pierwsze: środki czystości należy dobierać tak, by nie uszkodziły one materiałów, z jakich jest on wykonany. Najlepiej więc, aby były one delikatne i łagodne, ale jednocześnie skuteczne. Po drugie: bądźmy możliwie jak najbardziej dokładni i z niczym się nie spieszmy. W innym razie łatwo o nieodwracalne zniszczenia tkaniny. Po trzecie: unikajmy prania namiotu w pralce! Zalecanie jest czyszczenie ręczne, gdyż w ten sposób nie naruszymy warstwy ochronnej pawilonu.

2. Czym i jak czyścić pawilon ogrodowy?

Niewielkie zabrudzenia usuwać powinniśmy po prostu wodą oraz miękką, delikatną ścierką. Ważne jednak, by woda miała właściwą temperaturę – nie może być ona ani za zimna, ani zbyt gorąca. Letnia woda nie uszkodzi tkaniny, pomoże zaś usunąć plamy, błoto i kurz. Tak, jak zaznaczyliśmy już wcześniej, detergenty – jeśli są koniecznie – muszą być łagodne. Zamiast sięgać po różnorodne środki chemiczne, lepiej zdecydować się na… mydło. Elementy stalowe zabezpieczyć należy zaś przed rdzą – w tym celu trzeba je oszlifować i pokryć specjalną farbą. Zrezygnujmy natomiast z szorstkich, twardych szczotek (chyba, że myjemy suwaki), a po wyczyszczeniu – z suszenia mechanicznego. I jeszcze jedna ważna rzecz: nigdy nie prasujmy materiału, z którego wykonany jest pawilon!

3. Jaki namiot wybrać?

Na koniec warto zastanowić się nad wyborem jak najlepszego pawilonu, który nie będzie wymagał skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład dostępny w naszym sklepie niebieski pawilon ogrodowy, wykonany z wysokiej jakości poliestru, które doskonale imituje płótno. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, łatwo się czyści i przystosowany jest do intensywnej eksploatacji przez wiele wakacyjnych sezonów. Także elementy stalowe nie stanowią tu żadnego problemu, ponieważ pręty pomalowane są metodą proszkową, która chroni je przed korozją. Co więcej, pawilon ten jest niezwykle intuicyjny w montażu, łatwy w przechowywaniu i wyposażony w specjalne linki, które zapewniają idealne naprężenie całej konstrukcji.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko… życzyć Wam udanej (przedłużonej) końcówki wakacji, pełnej radości i relaksu!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5760 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Zewnętrznie ok, jak na tą cenę konstrukcja słaba,
2024-07-09
Towar najwyższej jakość. Polecam
pixel