Jak chronić skórę przed zbyt mocnym słońcem?

2019-06-27
Jak chronić skórę przed zbyt mocnym słońcem?Przed nami długo wyczekiwane urlopy. Spędzić je możemy na wiele sposobów – wybierając się w góry, nad morze, spacerując po lesie lub odpoczywając w zaciszu przydomowego ogrodu. Relaks na hamaku lub wygodnym leżaku, chwila wytchnienia przy ulubionej książce, popołudniowa drzemka na huśtawce – wszystko to brzmi kusząco, jednak nie zapominajmy o tym, by odpowiednio chronić skórę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które warto mieć na uwadze, planując wypoczynek na świeżym powietrzu w upalne lato.

1. Kosmetyki

Bezpośrednia ekspozycja na słońce wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków, które ochronią skórę przed oparzeniami i przebarwieniami. Koniecznie zatem sięgajmy po kremy z filtrami ochronnymi, które zabezpieczą nasze ciało przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Im w wyższy filtr, tym lepiej – doskonale sprawdzają się na przykład filtry SPF-30, a w przypadku twarzy nawet SPF-50. Dbajmy też o to, aby kremy nałożyć odpowiednio wcześniej, minimum 30 minut przed wyjściem na dwór. Kosmetyki wcierajmy dokładnie, nie zostawiając suchego miejsca na ramionach, karku, szyi i w okolicach uszu. Miejmy również na uwadze, że kremy aplikować powinniśmy co dwie godziny, ponieważ ich działanie nie jest długotrwałe.

2. Rozsądnie korzystanie ze słońca

Starajmy się nie spędzać zbyt wiele czasu na słońcu, przebywając przede wszystkim w miejscach mocno zacienionych. Na jogging, spacer lub przejażdżkę rowerową wybierajmy się wczesnym rankiem lub pod wieczór, unikając kontaktu z promieniami słonecznymi wtedy, gdy są one najsilniejsze. Z największą aktywnością słońca mamy do czynienia od godziny 11 do godziny 15 – wtedy wychodzenie z domu nie jest zalecane, gdyż może skutkować to oparzeniami, zasłabnięciami, a nawet udarami.

3. Ochrona oczu

Nie zapominajmy też o właściwej ochronie oczu! Ostre, mocne promienie słoneczne mogą wyrządzić im wiele krzywdy, dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości krem ochronny, stanowiący barierę przeciw promieniowaniu UV. To jednak nie wszystko – dbajmy o to, aby zawsze mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne, wskazane są też kapelusze z dużym rondem lub czapeczki z daszkiem. I skoro już o elementach odzieży mówimy – pamiętajmy o tym, by zabezpieczyć głowę przed słońcem!

4. Wybierajmy zacienione miejsca

Wspomnieliśmy o tym w jednym z powyższych akapitów, ale warto powtórzyć – przebywajmy przede wszystkim w miejscach dobrze zacienionych, unikając długotrwałej, bezpośredniej ekspozycji na słońce. Jeśli w ogrodzie takich zakątków nie ma zbyt wiele, warto zainwestować w solidnie wykonaną, wytrzymałą siatkę cieniującążagle przeciwsłoneczne i parasole. Dobrym rozwiązaniem są również specjalne pawilony, które pomogą wydzielić w ogrodzie przestrzeń na spotkania, imprezy, czy spożywanie posiłków w rodzinnym gronie.

Pamiętajmy: warto korzystać z tego, co oferuje nam letnia pogoda, ale rozsądnie i z umiarem. Mając na uwadze powyższe porady, na pewno skutecznie zadbamy o nasze zdrowie i dobre samopoczucie!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Obsługa zamówienia na 5
2024-06-19
szybka i mila obsluga..Super .
pixel