2021-11-02

Gdzie schować meble ogrodowe na zimę?

Meble ogrodowe na zimę powinno się zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Na nieużywane meble ogrodowe w zimie oddziałuje m.in. wilgoć, śnieg, deszcz czy mróz. Czynniki te mogą osłabić strukturę materiału, a nawet doprowadzić do uszkodzeń na powierzchni mebli. W najgorszym wypadku niezabezpieczone na zimę meble ogrodowe nie będą nadawały się do ponownego użytku wiosną. Co zrobić, aby meble w ogrodzie nie uległy w zimie zniszczeniu? Gdzie schować meble ogrodowe na zimę?

Jak zimą przechowywać meble z ogrodu?

Meble ogrodowe przeznaczone są do stosowania na zewnątrz, co oznacza, że są w pewnym stopniu odporne na działanie czynników atmosferycznych. Niemniej jednak warto odpowiednio zabezpieczyć je na zimę, by przedłużyć ich trwałość oraz nienaganny wygląd. Odporność mebli ogrodowych zależna jest także od materiału, z którego zostały wykonane. Dla przykładu drewniane meble zaleca się jesienią umieścić w suchym pomieszczeniu, w którym nie ma wilgoci. Bardzo wrażliwe na czynniki atmosferyczne są także meble z wikliny, które warto na zimę umieścić pod dachem. Meble ogrodowe można przechowywać w różnych pomieszczeniach, takich jak budynek gospodarczy, garaż, domek ogrodowy czy ogród zimowy. Jeśli jednak w danej lokalizacji nie ma możliwości na schowanie mebli w suchym miejscu, warto zdecydować się na pokrowce na meble ogrodowe. Zabezpieczą je przed wilgocią oraz sprawią, że ich konstrukcja pozostanie nienaruszona.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Jesień to dobry czas w roku na porządki i renowację. Dlatego też przed schowaniem mebli na zimę zaleca się dokładnie sprawdzić ich stan oraz uzupełnić ewentualne braki. Meble warto także wyczyścić oraz odpowiednio wysuszyć. Dzięki temu będą przygotowane na nadchodzący sezon zimowy. Następnie meble ogrodowe warto przenieść do suchego pomieszczenia, jak np. garaż czy wiata. Jeśli nie ma takiej możliwości, alternatywnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pokrowce na meble ogrodowe. Produkty te ochronią meble przed wilgocią, opadami śniegu, a nawet nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Warto pamiętać o tym, że w ten sposób w ogrodzie można zostawić nawet pojedynczy mebel jak np. fotel ogrodowy. Należy jednak dobrać dostosowany do niego pokrowiec na fotel ogrodowy. Meble muszą być całkowicie zakryte, dlatego pokrowce nie mogą być za małe. Chowając meble ogrodowe, warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego je wykonano. Dzięki temu możliwe będzie najbardziej adekwatne zabezpieczenie mebli, które sprawi, że wiosną będą nadal zdobić ogród.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5696 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Narożnik wygląda ładnie. W przesyłce było brak śrub do skręcenia siedziska. Przesyłka płynną wszytko ok. Wygodny. Ale na 4 osoby max.
2024-06-24
Zestaw super, lekki i wygodny. Polecam
pixel