2021-02-15

Domek ogrodowy dla dzieci: plastikowy czy drewniany?

Domek ogrodowy to prawdziwa frajda dla Twojej pociechy. Konstrukcja powinna być bezpieczna, odpowiednio duża, ale też estetyczna. Dzięki temu posłuży na długo, dzieci będą chętnie się w niej bawić, a sam element wyposażenia stanie się ozdobą posesji. Wyróżnia się domki plastikowe oraz drewniane. Wciąż nie wiesz, na jaki domek ogrodowy dla dzieci się zdecydować? Podpowiadamy, jakie wady i zalety mają modele plastikowe i drewniane.

Domki ogrodowe dla dzieci – czym muszą się wyróżniać?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo konstrukcji, która powinna posiadać certyfikat CE. Oznacza to, że wyrób jest zgodny z dyrektywami unijnymi, a jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Domek ogrodowy musi być również dopasowany do wieku malucha – w tym przypadku najważniejsze są wskazówki producenta. Element wyposażenia ogrodu powinien być również stabilny – będzie przecież narażony na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych, w tym wiatru. Konieczność pielęgnacji to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Niektóre materiały wymagają regularnego zabezpieczania przed czynnikami atmosferycznymi, co może być kłopotliwe dla rodziców. Bardzo ważny jest również materiał – o wadach i zaletach dwóch najpopularniejszych rozwiązań przeczytasz poniżej.

Poznaj zalety i wady plastikowych domków ogrodowych dla dzieci

Plastikowe domki ogrodowe dla dzieci są bezpieczne nawet dla najmłodszych pociech. Modele wykonane z polipropylenu są odporne na warunki atmosferyczne. Intensywny deszcz nie wpłynie na powierzchnię domku ogrodowego, a soczyste barwy konstrukcji nie zbledną wskutek częstego kontaktu z promieniami słońca. Odporny na wodę plastik jest też łatwy do utrzymania w czystości – wystarczy przetrzeć plamy wilgotną szmatką, ewentualnie z łagodnym detergentem.

Plastikowe domki ogrodowe dla dzieci wyróżniają się ciekawą kolorystyką, która przyciąga uwagę maluchów. Zastosowanie polipropylenu pozwala uzyskać różnorodne kształty konstrukcji. Plastikowy domek ogrodowy dla dziecka nie wymaga impregnacji. Wystarczy, że ustawisz go na posesji i będzie cieszył Twoje pociechy przez kilka sezonów. Plastikowa konstrukcja jest właściwie pozbawiona wad.

Jakie wady i zalety mają drewniane domki dla dzieci?

Domki ogrodowe dla dzieci powstają również z drewna, które doskonale wpisuje się w aranżację większości ogrodów. Można je również pomalować, żeby jeszcze lepiej komponowały się z wyglądem posesji. Konstrukcje z naturalnego surowca – choć bezpieczne – mogą mieć drzazgi na powierzchni. Łatwo je usunąć, ale trzeba to na bieżąco kontrolować. Drewniane domki ogrodowe są stabilne – odpowiednio ustawione przetrwają wietrzny dzień. Niestety wymagają odpowiedniej pielęgnacji – tylko w ten sposób drewno może uzyskać odporność na czynniki atmosferyczne. Drewniany domek może pozostać na dworze na czas zimy – stanie się doskonałym miejscem do przechowywania ogrodowych narzędzi, a już wiosną znów będzie fantastyczną przestrzenią do zabawy dla maluchów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5999 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-05
Wszystko super
2024-09-02
POLECAM
pixel