Czyste powietrze dzięki roślinom? To jest możliwe!

2018-03-20
Czyste powietrze dzięki roślinom? To jest możliwe!Każdemu z nas zależy na tym, aby powietrze, jakim oddychamy, było rześkie, zdrowe i wolne od toksyn. Mało kto jednak wie, że można je uzyskać w bardzo prosty, naturalny sposób. Nie trzeba sięgać po specjalistyczne urządzenia i nowoczesne technologie – wystarczy, że w domu pojawią się rośliny, które skutecznie oczyszczają powietrze, jednocześnie ozdabiając pomieszczenia, w których się znajdują. Sprawdźmy więc, jakie zielone filtry są dobrą inwestycją, która będzie miała znaczny wpływ na... prawidłową pracę naszego organizmu!

1. Paproć

Paprotki to jedne z najważniejszych i najbardziej pożytecznych roślin, jeśli mowa o oczyszczaniu powietrza z toksyn, dlatego zdecydowanie powinniśmy po nie sięgnąć. Rośliny te wydzielają dużo tlenu, a dodatkowo wchłaniają szkodliwe dla naszego zdrowia związki i skutecznie nawilżają powietrze. Świetnie sprawdzą się one w pomieszczeniach, które ocieplane są za pomocą centralnego ogrzewania, dobrze jest również, aby paprocie pojawiły się w pobliżu ekranów (komputera, telewizora) - wtedy na pewno zaobserwujemy ich niesamowite możliwości.

2. Fikus

Fikus również charakteryzuje się tym, że pochłania znaczną ilość toksyn, które trafiają do powietrza. Co więcej, jest on także niezwykle efektowną dekoracją, która upiększy każde mieszkanie. Jego okazałe, szerokie liście świetnie pasują do dużych przestrzeni, takich jak – na przykład - salon. Fikusy lubią jasne pomieszczenia, dlatego dobrze jest umiejscowić je przy (możliwie jak największych) oknach. Pamiętać trzeba też o tym, że grube liście fikusa należy systematycznie nawilżać, a także ocierać z zalegającego na nich kurzu.

3. Aloes

Aloes, podobnie jak wspomniana wyżej paproć, doskonale sprawdza się nie tylko w oczyszczaniu powietrza, ale także w jego skutecznym nawilżaniu. Poza tym, warto zwrócić uwagę na jego niezwykłe właściwości lecznicze – aloes bowiem z powodzeniem stosowany jest we współczesnej medycynie, stanowiąc podstawowy składnik wielu olejków, kremów i maści. Roślina ta lubi słońce i wysoką temperaturę pokojową.

4. Bluszcz

Jak się okazuje, bluszcz świetnie sprawdza się nie tylko na murach i w ogrodzie, ale również we wnętrzach domów. Dodatkowo, nie jest on zbyt wymagający, dlatego można go ulokować w dowolnym miejscu. Roślina ta nie przepada na nadmierną ilością słońca, tak więc nie trzeba wydzielać dla niej specjalnej przestrzeni, na przykład przy oknie. Inwestycja w bluszcz to doskonały pomysł!

5. Begonia

Begonia, w przeciwieństwie do bluszczu, jest rośliną bardzo wymagającą – preferuje miejsca nasłonecznione i ciepłe, a dodatkowo potrzebuje regularnego nawożenia i podlewania. Za taką opiekę odwdzięcza się przepięknymi kwiatami oraz regularnym oczyszczaniem powietrza – warto więc poświęcić trochę czasu na jej pielęgnację! Te pięć roślin to podstawa, jeśli mowa o zaopatrzeniu domu w naturalne, zielone filtry. Oczywiście, wariantów jest znacznie więcej, dlatego w najbliższym czasie postaramy się przedstawić kolejne z nich!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-18
Mąż ma 183 wzrostu i mówi, że rozmiar mebli jest dla dzieci.
2024-02-17
obsługa wykonana bardzo dobrze
pixel