Co czytają ogrodnicy? #2

2019-01-24
Co czytają ogrodnicy? #2Przedstawiamy kolejną część naszego blogowego cyklu „Co czytają ogrodnicy?”, w którym opisujemy i polecamy lektury idealne dla miłośników roślin oraz ogrodnictwa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Co koniecznie trzeba przeczytać? Podpowiadamy poniżej.

1. „Rośliny oczyszczające powietrze”

Ariene Boixiere-Asseray, Genevieve Chaudet (wyd. Muza, 2018)

Na naszym blogu niejednokrotnie pisaliśmy o tym, jak ogromny wpływ na oczyszczanie powietrza w domowych pomieszczeniach mają niektóre, zazwyczaj niepozorne, rośliny. Tematykę tę szczegółowo omawiają natomiast Ariene Boixiere-Asseray oraz Genevieve Chaudet, dlatego – jeśli zainteresowały Was nasze poprzednie artykuły – koniecznie powinniście sięgnąć po ich najnowszą książkę, która ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Znajdziecie tam sporo niezwykle pomocnych informacji: autorzy proponują między innymi przegląd najczęściej występujących przyczyn zanieczyszczeń, sposoby, pomagające rozpoznać źródła zanieczyszczeń oraz opis wielu roślin, dzięki którym powietrze w domu będzie rześkie, świeże i – przede wszystkim – czyste. Lektura obowiązkowa – nie tylko dla ogrodników.

2. „Mieszkamy wśród kwiatów”

Margot Schubert, Rob Herwig (Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 2005)

Książka niekoniecznie nowa (jej premiera odbyła się czternaście lat temu), ale zdecydowanie ciekawa, ważna i potrzebna. Niniejsza propozycja spodoba się przede wszystkim tym osobom, które kwiatami ozdabiają także domowe wnętrza, altany, tarasy i balkony. Autorzy serwują swoim czytelników mnóstwo praktycznych porad, dotyczących hodowania kwiatów właśnie w domowych warunkach – doradzają, jakie rośliny wybierać, w jaki sposób o nie dbać oraz w jakich miejscach najlepiej je ulokować. Poza cennymi informacjami, książka zawiera także mnóstwo przepięknych zdjęć, którymi zdecydowanie można się zainspirować. Jeden z podstawowych podręczników, dotyczących uprawy roślin ozdobnych.

3. „Botanicum”

Kathy Willis (wyd. Dwie Siostry, 2016)

W 2015 roku wydawnictwo Dwie Siostry zaproponowało świetne „Animalium” - niesamowity atlas zwierząt, opracowany przez Jenny Broom. Rok później w katalogu oficyny pojawiło się „Botanicum” - książkowe Muzeum Zwierząt, za które odpowiedzialna jest Kathy Willis. Przepięknie zilustrowana i opowiedziana historia roślin, zdradzająca ich największe tajemnice, odpowiadająca również na najbardziej nurtujące pytania. Zastanawiacie się, kiedy powstał pierwszy las? A może ciekawi Was, kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty i… skąd właściwie się wzięły? Jeśli tak – zachęcamy, by w wolnych chwilach wcielić się w detektywa, który wraz z Kathy Willis rozwiązuje te frapujące zagadki.

Zaciekawieni? Nie pozostaje więc nic innego, jak życzyć udanej lektury! Zimowe wieczory to idealny czas, by odpocząć przy pysznej herbacie i dobrej książce, a te opisane powyżej utrzymują bardzo wysoki poziom. Będziecie zachwyceni!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-18
Mąż ma 183 wzrostu i mówi, że rozmiar mebli jest dla dzieci.
2024-02-17
Jestem bardzo zadowolony, wszystko super
pixel