Aranżacja kawalerki – czego unikać?

2018-01-19
Aranżacja kawalerki – czego unikać?Kawalerki stają się coraz bardziej popularne – przede wszystkim dlatego, że są tanie i praktyczne. Tego typu przestrzeń trzeba jednak urządzić z pomysłem, wykazując się kreatywnością i sprytem. Tylko wtedy to małe mieszkanie będzie w pełni funkcjonalne. Dziś podpowiadamy więc, czego unikać, aby uzyskać zadowalający nas efekt i nie zmarnować potencjału, jaki bez wątpienia tkwi w kawalerce.

1. Ściany działowe

Ścianki działowe to zdecydowanie zły pomysł. Zauważmy, że mieszkanie to jest małe i kompaktowe – jeśli przedzielimy je ścianami, wydzielając poszczególne strefy, stanie się ono po prostu ciasne. Trudno będzie czuć się w takim miejscu w pełni komfortowo – w takich warunkach nie da się bowiem swobodnie poruszać, przez co wykonywanie wielu domowych czynności i obowiązków będzie utrudnione. Lepiej jest więc zadbać o to, aby uzyskać jak największy dostęp do światła, przede wszystkim naturalnego. Dobrym rozwiązaniem jest subtelne wydzielenie najważniejszych stref – tak, aby w sercu znajdował się salon z aneksem kuchennym, który – odpowiednio zaaranżowany – będzie pełnił również funkcję sypialni. Pamiętajmy: na wszystko znajdzie się właściwy sposób! Dla przykładu – rozkładana kanapa może w dzień służyć wypoczynkowi, jednak wyposażona w pudło na pościel, będzie także wygodnym łóżkiem. Co ważne, jeśli w mieszkaniu będą duże, odsłonięte okna, będzie ono optycznie powiększone – przy oknie zaś może znajdować się biurko, które wyraźnie zaakcentuje strefę „gabinetową”.

2. Potężne meble

Wspomnieliśmy o tym, że kawalerka jest kompaktowa – w związku z tym meble, które się w niej znajdują, również powinny być kompaktowe. Nie możemy przesadzać z ich nadmierną ilością – chodzi o to, aby całość była jak najbardziej praktyczna. Analogicznie do przykładu z kanapą – głównym założeniem, które powinno nam przyświecać musi być to, aby meble były wielofunkcyjne. W przypadku niewielkiego metrażu „mniej” oznacza „lepiej”. Inaczej pomieszczenie będzie przeciążone, a przecież najważniejsze, aby było ładne i schludne.

3. Nieprzemyślane dodatki

To ważne: wybierajmy jedynie te dodatki, które będą praktyczne i nie zajmą dużo miejsca. Trafionym pomysłem są lampy, ponieważ dzięki nim w mieszkaniu będzie więcej światła. Możliwości mamy wręcz nieograniczone – na pewno więc znajdziemy taki model, który będzie odpowiednio estetyczny i ustawny. Podobnie z lustrami – decydując się na mieszkanie w kawalerce, koniecznie musimy zainwestować właśnie w lustra, ponieważ również one optycznie powiększą przestrzeń. Doskonale sprawdzi się tu szafa z lustrem, choć nie jest to jedyny patent, jaki mamy do wyboru. Wszystko zależy od tego, czy preferujemy niewielkie lusterka, czy też duże, szerokie płaszczyzny. Aranżując małe mieszkanie musimy zadbać o to, aby znajdowało się w nim jak najmniej przedmiotów i sprzętów, które nie są konieczne. Skupiajmy się na rozwiązaniach ergonomicznych, które ułatwią nam życie, zamiast je utrudniać!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-24
Wszystko super. Szybka dostawa . Zgodny z oczekiwaniem towar.
2024-02-15
zamówienie zrealizowane bardzo dobrze
pixel