2021-03-03

W co wyposażyć garaż?

Nadchodzi wiosna: to moment dużych porządków - nie tylko tych w domu, ale także w garażu! Niezależnie od tego, czy jest on miejscem dla majsterkowicza, czy samochodowego maniaka: jest kilka niezbędnych elementów, które powinny się w nim pojawić, aby praca była czystą przyjemnością. Wygodny stół, szafy garażowe, szafki na narzędzia - to tylko niektóre z nich. Jeśli akurat stoisz przed zadaniem uporządkowania garażu na nowy sezon i zastanawiasz się, w co zainwestować: ten artykuł zdecydowanie Ci pomoże!

Niezmiernie ważny aspekt: funkcja garażu

Urządzając miejsce, jakim jest garaż, najważniejszą kwestią jest to, w jaki sposób będzie on przez nas użytkowany. Czy będzie jedynie pomieszczeniem, w którym będziemy przechowywać nasze auto, w pełni wyposażonym warsztatem majsterkowicza, a może po prostu praktycznym schowkiem? To właśnie ten aspekt jest pierwszorzędnym, na który powinniśmy zwrócić uwagę - od tego bowiem zależy, czego dokładnie będziemy potrzebować w tym pomieszczeniu. Mimo tego, że wyposażenie garażu nie należy do najtrudniejszych zadań, warto w pełni je zaplanować, aby jak najlepiej wykorzystać jego powierzchnię, a jednocześnie być w stanie bez problemu panować nad porządkiem. Bez względu na to, jakim metrażem dysponujemy, możemy stworzyć miejsce bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Wyposażenie garażu - praktyczne wskazówki

Jeśli wiesz, jaką funkcję będzie sprawował garaż, czas na zaplanowanie zagospodarowania jego przestrzeni. Nawet jeśli ma być jedynie miejscem przechowywania auta, warto wziąć pod uwagę miejsce na meble i akcesoria, jak plastikowe szafy garażowe. Umożliwią one przechowywanie niezbędnych przedmiotów i sprawią, że w garażu będzie panował porządek. Pamiętaj, że według regulacji polskiego prawa minimalny metraż stanowiska garażowego wynosi obecnie 2,5 x 5 metrów, dodatkowo 0,3 m powinno dzielić pojazd od ścian garażu. Jeśli z samochodu korzystają także osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, szerokość ta musi wynosić nawet metr więcej. W przypadku, kiedy jedyną funkcją garażu ma być przechowywanie auta, warto i tak postawić na wygodny schowek, choćby opon czy podstawowych narzędzi. Dzięki temu wszystkie niezbędne przedmioty zawsze będziesz miał pod ręką.

Kącik majsterkowicza

Wiele osób wykorzystuje garaż jako przydomowy warsztat - w tym wypadku odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest zdecydowanie ważniejsze. Przede wszystkim, musimy postawić na odpowiednie meble - szafy i szafki garażowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia i mają spory udźwig. Wiele takich mebli wyposażonych jest w metalowe profile, dzięki którym możemy być pewni, że nawet cięższe przedmioty nie uszkodzą szafki. Dobrze jest wybrać szafy garażowe, które umożliwiają indywidualne dopasowanie wysokości półek - pozwoli to na optymalne ich zagospodarowanie, nawet jeśli posiadasz większe akcesoria, a nie tylko standardowe narzędzia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5312 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Średnia jakość produktu, połamany w 2 miejscach . W tylnej części więc można używać
2024-04-17
Solidnie zapakowany produkt! Zabezpieczony z uwagą. Wysyłka trwała kilka dni ale… produkt przepiękny! Robi wrażenie, miedziany stelaż i technorattan niczym wiklina! Jestem szczerze zadowolona i z niecierpliwością czekam na majówkę ;)
pixel