Praca zdalna - jak zaaranżować pokój?

2018-09-26
Praca zdalna - jak zaaranżować pokój?Po serii artykułów, dotyczących pielęgnowania ogrodu, wracamy do drugiego ważnego dla nas wątku, czyli do aranżacji domowych wnętrz. Tym razem nasza uwaga skupiona będzie natomiast nie na tym, co powinno ozdabiać mieszkania, a na tym, aby było one jak najbardziej funkcjonalne, także dla osób, które pracują zdalnie i w związku z tym – muszą mieć do dyspozycji dobrze zorganizowaną przestrzeń. Praca zdalna to rozwiązanie, które w mobilnej rzeczywistości zyskuje coraz większą popularność. Opcja ta wiąże się z wieloma korzyściami, jednak może zamienić się w koszmar, jeśli - przygotowując swoje stanowisko pracy - nie uwzględnimy kilku ważnych aspektów. Dobrze zorganizowane pomieszczenie to podstawa, bowiem zapewnia nam pełną wydajność i duży komfort, a dzięki temu, wykonywanie obowiązków nie zamienia się w czynność nieprzyjemną, czy też uciążliwą. Na co należy więc zwrócić uwagę, aranżując dom pod kątem pracy zdalnej właśnie? Najważniejsze kwestie omawiamy poniżej.

1. Pomieszczenie

Po pierwsze: koniecznie trzeba zastanowić się, jakie pomieszczenie będzie najlepsze jako nasze biuro lub gabinet. Dobrze, jeśli dysponujemy dużym metrażem, ponieważ praca w sporych rozmiarów pokoju będzie bardzo wygodna. Świetnym pomysłem będzie też zorganizowanie miejsca pracy na poddaszu, gdyż to właśnie tam uda nam się odciąć od codziennego zgiełku. Jeśli natomiast posiadamy niewielkie mieszkanie, warto wyodrębnić zakątek, który pozwoli nam odpowiednio się skupić – dobrze więc, aby w jego pobliżu nie znajdowała się ani strefa relaksu (która z pewnością będzie nas dekoncentrować), ani też kuchnia (gdyż to grozi, na przykład, zabrudzeniem dokumentów).

2. Meble

Po drugie: skompletowanie mebli. Znów – to, na jakie opcje się zdecydujemy, zależy od możliwości metrażowych, jakimi dysponujemy. Mimo wszystko, jest kilka ogólnych zasad, o których trzeba pamiętać. Biurko powinno być szerokie i stabilne, a krzesło – w stu procentach wygodne. Możemy też zainwestować w stolik kawowy oraz dwa bardziej klasyczne krzesła, jeśli w naszym biurze zamierzamy przyjmować gości. Poza tym, na pewno należy kupić kompaktowe regały, które nie zajmą zbyt wiele miejsca, a które zawsze będziemy mieć pod ręką. To ważne, aby były one pojemne i łatwe w czyszczeniu. Dobrym pomysłem są też półki, na których zgromadzimy podręczną biblioteczkę.

3. Dekoracja

Po trzecie: aranżacja wnętrza. To, w jaki sposób udekorujemy nasze mini-biuro, zależne jest od naszego gustu, jednak miejmy na uwadze, że w tego typu pomieszczeniu musimy być wyjątkowo skupieni – lepiej więc zrezygnować z dodatków i patentów, które będą rozpraszać naszą uwagę. Miejsce do pracy zdalnej najlepiej więc zaaranżować w duchu nowoczesnego minimalizmu, stawiającego na funkcjonalność i schludność, połączone z ciepłymi akcentami. Wybierzmy więc proste motywy i jasne, nienachalne kolory – zwłaszcza, jeśli mowa o niewielkich przestrzeniach.

4. Oświetlenie

Po czwarte: oświetlenie. Jeżeli mamy taką możliwość, ustawmy biurko przy oknie od strony zachodniej, ponieważ dzięki temu, zapewnimy sobie dostęp do odpowiedniej dawki światła. W przypadku dodatkowego oświetlenia, dobrze jest zdecydować się na lampę, która rozjaśni przestrzeń, lecz nie będzie emitowała światła o zbyt mocnym strumieniu. Oczywiście, pomocne mogą być również rolety, jednak nie używajmy ich, gdy nie jest to koniecznie. Poza tym, w tym przypadku również postawmy na delikatne barwy. Jak więc widać, niezależnie od tego, jakim rodzajem pomieszczenia dysponujemy, urządzenie domowego biura lub gabinetu wcale nie jest trudne. Wystarczy tylko zadbać o to, aby nasze stanowisko pracy ulokować w odpowiednim miejscu – jasnym, przestronnym i gwarantującym spokój oraz prywatność. Pamiętać trzeba też o tym, aby wybierać jasne kolory i praktyczne meble, które są wygodne w użytkowaniu. Kierując się tymi zasadami, na pewno uzyskamy satysfakcjonujące efekty.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
Sprawna obsługa i bezproblemowy kontakt, szybka realizacja, produkt dobrej jakości.
2024-02-22
Stół wykonany bardzo solidnie, stabilny. Jego rozkładanie nie sprawia żadnych kłopotów. Idealny na rodzinne świętowanie.
pixel