2019-12-30

Jaki kupić domek ogrodowy dla dzieci?

Dla malucha zabawa stanowi coś więcej niż sposób spędzania wolnego czasu. To także możliwość poznawania świata, uzyskiwania dobrej koordynacji ruchowej, jak i forma aktywności wykonywanej wspólnie z rodzeństwem, bliskimi przyjaciółmi czy też z ukochanymi rodzicami. Domek ogrodowy dla dzieci jest znakomitym wyborem do każdego ogrodu, w którym dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, niezbędną do jego montażu. Kolorowe i ciekawe konstrukcje potrafią zainteresować dzieci na wiele godzin i stanowią ich prywatną oazę, gdzie czują się bezpieczne. Warto poznać meble ogrodowe przeznaczone dla dzieci i odkryć ich zalety oraz ciekawe rozwiązania techniczne.

Jak wyglądają domki ogrodowe dla dzieci?

Domek ogrodowy dla dzieci może mieć dziesiątki form, które różnią się głównie materiałem wykonania, kształtem, wielkością, a w niektórych przypadkach również przeznaczeniem. Poszczególne modele warto dopasować między innymi do takich kwestii jak zasobność portfela rodzica, ilość dostępnego miejsca w ogrodzie, czy możliwość łatwego składania domku w celu jego przechowywania przez zimę. Dla wielu osób liczy się również wygląd zewnętrzny oraz kwestie poboczne, takie jak certyfikaty i atesty. Niektórzy dużą uwagę przykładają także do pochodzenia. Wiele osób wystrzega się modeli wykonanych w krajach trzeciego świata i wybiera warianty wykonane w Polsce przez rodzime firmy, zaś dla innych pochodzenie nie stanowi to żadnego problemu.

Drewniane domki ogrodowe - stylowe, wytrzymałe, naturalne

Największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie drewniane domki ogrodowe dla dzieci, które pokochają zarówno pociechy, jak i ich rodzice. Z pewnością bardzo istotną zaletą jest ich trwałość. Drewno użyte do produkcji jest wielokrotnie impregnowane tym samym odporne na większość zniszczeń wywołanych ekspozycją słoneczną czy deszczem, dlatego nawet po upływie kilku lat wygląda tak, jak w dniu zakupu. Z trwałością wiąże się także bezpieczeństwo naszych pociech. Drewniane domki ogrodowe dla dzieci cechują się także stabilną konstrukcją. Co ważne, modele wykonane z drewna zachowuje swoją estetykę przez wiele lat, gdyż na tego rodzaju materiale nie widać zarysowań czy uszczerbków. W przypadku domków plastikowych lub metalowych może zejść lakier nawet po lekkim i z pozoru niezbyt groźnym uderzeniu zabawką. Zaletą (lub wadą) jest także duża waga, która zwiększa i tak wzorową stabilność, zmniejsza jednak mobilność. Domki wykonane z drewna sprawdzą się najlepiej tam, gdzie zostaną już zamontowane na stałe.

A może jednak warto wybrać plastikowy domek ogrodowy dla dzieci?

Meble ogrodowe przeznaczone dla dzieci mogą być również plastikowe. Ich ogromną zaletą jest między innymi nad wyraz niska waga, która wynosi wielokrotnie mniej niż identyczny model wykonany z litego drewna. Dzięki temu tego typu domek dla dzieci można przenosić w dowolne miejsce w ogrodzie, co ma duże znaczenie w przypadku niewielkich przestrzeni. Dzielenie ogrodu między domkiem dziecięcym, a tarasem jest wówczas trudne, dlatego często trzeba schować go do magazynku czy przestawić w inne miejsce. Drewniane modele są montowane na stałe w jednym miejscu na wiele lat, z kolei warianty plastikowe zapewniają doskonałą mobilność i łatwość w przenoszeniu. Są jednak mniej stabilne i mniej trwałe, lecz przy tym także znacznie tańsze.

Domek dla dzieci - formy, kształty i dodatkowe aktywności

Domek ogrodowy dla dzieci potrafi zaskoczyć. Modele bardzo niewielkie do złudzenia przypominające zminiaturyzowany dom, będą odpowiednie dla dzieci, które lubią stacjonarne zabawy np. zabawkami, lalkami lub żołnierzykami. Z kolei chłopcy oraz dziewczynki, których rozpiera energia i dziecięca radość, wyszaleją się w domku wyposażonym w wiele dodatkowych elementów do zabawy, np. w formie zjeżdżalni, huśtawek i drabinek. Zazwyczaj tego typu domki są wykonane z drewna, a samo miejsce do przesiadywania jest umieszczone znacznie wyżej, dlatego dzieci czują się w nich bezpiecznie. Zatem jaki rodzaj wybrać? To zależy między innymi od sposobu spędzania wolnego czasu przez dane dziecko. Jeśli jest spokojne i bardzo lubi przesiadywać w domu bawiąc się praktycznie w pełnej ciszy to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się niewielki domek, który będzie stanowił dla niego oazę spokoju i bezpieczeństwa. Jeśli jednak maluch lubi zabawę, wszędzie go pełno i stale poszukuje aktywności fizycznych w postaci gonitw i bitew na poduszki, zdecydowanie bardziej wyszaleje się na dużym domku ogrodowym dla dzieci pełnym dodatkowych atrakcji.

Ważna jest również ilość dostępnego miejsca

Tak naprawdę nawet największe domki z wymyślnymi dodatkami nie sprawdzą się w ogrodzie, w którym nie będą w stanie się zmieścić. Będą wówczas przeszkadzać podczas codziennych aktywności dorosłych i zajmą dosłownie całe wolne miejsce w ogrodzie. W takiej sytuacji warto wybrać wersję niewielką i kompaktową, która zapewni miejsce do przesiadywania we wnętrzu i ochronę przed deszczem np. podczas zabawy klockami lub figurkami. W większym ogrodzie jest znacznie łatwiej. Domek ogrodowy dla dzieci może być wówczas duży i rozłożysty, a przy tym urozmaicony aktywnościami pobocznymi i ciekawymi akcentami stylistycznymi. Większość z nich oczywiście wymaga stałego przytwierdzenia do podłoża, dlatego umieszcza się je tam, gdzie nie będą przeszkadzać na co dzień.

Warto wybrać taki domek ogrodowy dla dzieci, który spełni ich wszelkie potrzeby

Najważniejsze jest jednak to, by meble ogrodowe dla dzieci były w stanie spełnić wszelkie ich potrzeby. Co to oznacza? Że decydując się na domek ogrodowy, należy mieć na uwadze przede wszystkim dobro maluchów, zaś na drugim miejscu ilość wolnej przestrzeni, cenę czy trudności w zamówieniu i montażu. Dzieci z pewnością będą zachwycone taką niespodzianką, którą szybko się nie znudzą. Dlatego może się okazać, że mimo często dość wysokiej ceny zakupu domku ogrodowego dla dzieci, radość oraz zabawa naszych pociech będzie w stanie wszystko zrekompensować.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5684 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-22
Obsługa bardzo sympatyczna, szybki czas dostawy , pozdrawiam i dziękuję za sprawną obsługę.
2024-06-19
Fotel w dobrym stanie, wygląda lekko, zajmuje mało miejsca i jest wygodny.
pixel