2020-01-13

Jaką siekierę kupić?

Siekiera jest narzędziem, które jest przydatne w każdym domu i to bez względu na to, czy mówimy o domu na wsi, czy mieszkaniu w mieście. Dzieje się tak, ponieważ to prastare narzędzie ma wiele zastosowań. Może służyć do rąbania, tłuczenia, czy też wbijania gwoździ. W momencie trudnym — siekiera pozwoli zarówno powalić drzewo, jak i wyrąbać drzwi z zawiasów na przykład w trakcie pożaru. Ostatnia z sytuacji jest jednak przypadkiem skrajnym, który przydarza się najczęściej strażakom. Siekiera jest jednak najbardziej przydatna do rąbania drewna. Wybór swojej siekiery uzależnij od tego — do czego planujesz ją wykorzystać.

Różne rodzaje siekier

Siekiery dzielą się na kilka rodzajów, z których każdy jest przeznaczony do innych czynności. Do codziennego użytku przydatna będzie siekiera uniwersalna, która stanowi kompromisowe rozwiązanie pomiędzy profesjonalną siekierą ciesielską oraz rozłupująca. Skoro już o nich mowa, to siekiera ciesielska jest stosowana w stolarniach i jej głównymi cechami są precyzja cięcia oraz wysoka ostrość ostrza. Z kolei siekiera rozłupująca służy do rozłupywania drewnianych klocków. Jest bardzo ciężka, a jej obuchem można nawet roztłukiwać kamienie. Głownia takiego narzędzia ma klinowaty kształt, który świetnie przechodzi w poprzek przez klocki. Spotkać można także siekiery turystyczne, które mają niewielkie rozmiary i służą do wykonania niewielkiej ilości pracy, właśnie związanej z turystyką, jak na przykład porąbanie drewna na ognisko, czy wbicie w ziemię palików. Warto zwrócić także uwagę na tzw. toporki służące do przydomowych, drobnych prac, a także na bardzo rzadko spotykane siekiery dwustronne. Siekiera dwustronna ma dwa ostrza i ani jednego obucha. Niegdyś była bardzo często spotykana w pracy drwala, ale obecnie jest wyparta przez piły mechaniczne.

Wybór odpowiedniej siekiery

Dokonując wyboru, siekiery rozważ, do czego w istocie będzie Ci ona potrzebna. Jeśli nie masz wobec niej sprecyzowanych planów, doskonałym wyborem będzie dla Ciebie siekiera uniwersalna. Wykonasz nią zdecydowaną większość przydomowych prac, posłuży Ci do porąbania niewielkiej ilości niezbyt grubych klocków drewna. Jeśli jednak w Twoich planach znajduje się więcej prac związanych z rozłupywaniem drewna (przykładowo – sam przygotowujesz drewno na zimowy opał), rozważ zakup siekiery rozłupującej. Chociaż nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka, rozłupywanie drewna jest pracą wyjątkowo męczącą, która niedoświadczonej osobie może sprawić wiele trudu, a nawet bólu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby praca z wybraną przez Ciebie siekierą była bezproblemowa i nie sprawiała żadnego trudu — dobrze zastanów się, na jaki egzemplarz najlepiej się zdecydować. Jeśli czeka Cię dużo pracy z rozłupywaniem drewna, zdecyduj się na zakup modelu siekiery rozłupującej.

Siekiera rozłupującą C2000 Ergo

Doskonałym egzemplarzem, na który zdecydowanie warto się zdecydować jest siekiera rozłupującą C2000 Ergo, którą znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Ta siekiera będzie idealna do rozłupywania, nawet bardzo dużej ilości drewna. Prezentowana siekiera jest duża i ciężka, co sprawia, że doskonale będzie przechodzić przez drewno i rozszczepiać je na połówki czy ćwiartki. W zestawie z siekierą znajduje się poręczna ochrona na ostrze, która pełni także funkcję rączki. Siekiera ma kilka wariantów długości trzonka, spośród których możesz wybrać tę, która Ci najbardziej odpowiada. Sam trzonek siekiery jest pokryty powłoką antypoślizgową, co zapewnia jej bezpieczne użytkowanie. W sklepie obowiązuje obecnie promocja, gdyż do siekiery gratis jest dodawana specjalna ostrzałka. Jeżeli szukasz dla siebie sprzętu, który z całą pewnością Cię nie zawiedzie - ten model powinien spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Warto również nadmienić, że ta siekiera rozłupująca została wykonana z najlepszych materiałów - to sprawia, że jest ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5677 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Bardzo miły kontakt szybka realizacja
2024-06-17
Szybko i sprawnie. Krzesła zgodne z opisem i zdjęciami
pixel