2019-06-29

Jaka siatka ogrodowa jest najlepsza?

W opublikowanym wczoraj wpisie doradzaliśmy, w jaki sposób korzystać ze słońca, aby nie narażać swojego zdrowia. Podpowiadaliśmy m.in., że dobrym rozwiązaniem jest siatka cieniująca, która pozwoli uzyskać odpowiednie zacienienie ogrodu i przestrzeni wokół domu. Dziś nieco bardziej rozwiniemy ten wątek i sprawdzimy, jakie siatki cieniujące są najlepsze.


1. Jakie są funkcje siatki cieniującej?


Zacznijmy jednak od początku, czyli od wskazania funkcji omawianego produktu – mnogość zastosowań siatek cieniujących sprawia bowiem, że są one niezwykle uniwersalne. Po pierwsze: siatki takie w skuteczny sposób maskują ogrodzenia i płoty, zapewniając nie tylko cień, ale także stuprocentową prywatność, co przekłada się na udany, efektywny wypoczynek. Po drugie: mogą być one również stosowanie jako ochrona dla upraw, zabezpieczając rośliny zarówno przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, jak i przed innymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak obfite opady, czy silny, porywisty wiatr. Po trzecie: używać ich można też jako osłonę obiektów sportowych, np. boisk i kortów tenisowych. O tym, że siatki cieniujące to dobra inwestycja, więcej pisaliśmy w tym artykule – zachęcamy do lektury!

2. Wśród jakich siatek cieniujących warto wybierać?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak zadane pytanie, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. W sprzedaży dostępne są siatki o kilku poziomach zacienienia – od 55% nawet do 95%. Duże znaczenie ma także rozmiar produktu – jeśli mowa o wysokości, wybierać możemy spośród opcji, które mają odpowiednio: 1,2; 1,5; 1,7 oraz metry, w przypadku szerokości najczęściej mówimy zaś o 20, 25 i 50 metrach, choć na rynku obecne są też siatki 10 oraz 100 metrowe. Kolejnym kryterium jest kolor: zielony, brązowy lub czarny, jednak ten pierwszy jest najbardziej powszechny. Istotne, aby zwracać uwagę na takie modele, które wyróżniają się wysoką gramaturą, ponieważ jest to gwarancją ich trwałości i wytrzymałości, a w związku z tym – odporności na długotrwałą eksploatację.

3. Która siatka jest najlepsza do ogrodu?

Jeśli mowa o siatkach, które mają przede wszystkich chronić nas przez zbyt mocnym słońcem, gwarantując jednocześnie pełną prywatność, najlepiej zdecydować się na siatkę o jak najwyższym poziomie zacienienia. Dobrą inwestycją z pewnością będzie ten wariant – jest on bowiem odporny na zmienne warunki atmosferyczne, posiada niezbędny filtr UV, ma duży stopień zacienienia (aż 90%!), a jego brzegi są dodatkowo wzmocnione, co zwiększa stabilność i trwałość całej konstrukcji. Co więcej, tego typu siatkę stosować można również jako zadaszenie nad tarasem, tak więc jej zakup na pewno będzie dobrym pomysłem.

Przypominamy, że więcej na temat siatek cieniujących przeczytać możecie na naszym blogu, na przykład w tym artykule. W razie jakichkolwiek pytań – jesteśmy do dyspozycji!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5267 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Super stół i krzesła
2024-04-12
Solidne wykonania i szybka dostawa
pixel