2019-07-31

Jak utrzymać porządek na tarasie i balkonie?

Taras i balkon to niewielkie przestrzenie, które – właściwie urządzone, wyposażone i udekorowane – zastąpić mogą przydomowy ogród. Ważne jednak, aby w miejscach tych zawsze był porządek; nadmiar zbędnych przedmiotów, brud oraz chaos zdecydowanie nie wspierają efektywnego wypoczynku. W jaki sposób zatem utrzymać taras i balkon w nienagannym stanie, czyniąc je przytulnymi i estetycznymi? Poniżej przedstawiamy kilka prostych patentów.

1. Zadbajmy o rośliny

Na tarasie i balkonie powinno znaleźć się sporo roślin. Oczywiście, muszą być one odpowiednio dobrane, a także ułożone we właściwych konfiguracjach. Najlepiej ustawić je w rządku, obok siebie, po kilku stronach aranżowanej przez nas przestrzeni. Jakie kwiaty natomiast wybrać? Kilka podpowiedzi umieściliśmy już we wcześniejszych wpisach, które znalazły się na naszym blogu – zachęcamy więc do lektury takich tekstów, jak m.in. „Rośliny, które warto mieć na balkonie” oraz „Jakie rośliny są najlepsze do donic ogrodowych?”. Wspominamy tam np. o klasycznych, niezawodnych pelargoniach, choć polecić można również popularne iglaki. Nie zapominajmy też o tym, że na balkonie urządzić możemy niewielki… ogród warzywny!

2. Zainwestujmy w odpowiednie meble

Kolejna ważna rzecz, czyli meble – koniecznie takie, które będą wygodne, wytrzymałe, stabilne oraz praktyczne. Wybierajmy tylko te zestawy, które nie zajmują dużo miejsca – najlepiej więc, aby były one składane. Dobrym rozwiązaniem są m.in. komfortowe leżaki, szczegółowo opisywane przez nas w tym artykule, a także poręczne krzesła, wykonane z aluminium. Uwagę zwrócić warto również na komfortowe, niewielkich rozmiarów komplety – idealny będzie np. zestaw balkonowy JAZZ dla dwóch osób. Jest on solidny, mocny, a przy tym niebywale lekki i estetyczny (za tę ostatnią cechę odpowiada przede wszystkim drewniany wzór). Wspomniany tu wariant zapewni Wam stuprocentowy relaks, a każdy przecież wie, że śniadanie i kawa najlepiej smakują na świeżym powietrzu!

3. Postarajmy się, aby taras i balkon były jak najbardziej przestrzenne

I jeszcze jeden, niezwykle istotny aspekt, o którym poniekąd pisaliśmy już w poprzednich akapitach – taras i balkon powinny być jak najbardziej przestrzenne. Dbajmy więc o to, aby znalazły się na nim tylko niezbędne meble i sprzęty, w innym razie ład i porządek szybko zamienią się w chaos. Pomimo tego, że tarasy i balkony charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, miejsca te mogą być przestronne i niezwykle estetyczne, ale tylko wtedy, gdy umiejętnie je urządzimy, kierując się głównie ich funkcjonalnością. Oczywiście, dekoracje są równie ważne, ale te dobierać należy rozsądnie i z umiarem – więcej na ten temat piszemy m.in. w tym tekście, tutaj natomiast podpowiadamy, jak czyścić meble, aby ich pielęgnacja nie zajmowała zbyt dużo czasu.

Oczywiście, pamiętać musimy też o generalnych porządkach, które wykonywać powinniśmy przed sezonem letnim oraz tuż po nim – o tym również wspominamy na naszym blogu, choć do tego tematu będziemy jeszcze niejednokrotnie wracać!

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
Produkt świetny! Wszystko zgodne z opisem.
2024-04-14
Super stół i krzesła
pixel