2020-10-08

Jak urządzić pokój dla ucznia? Miejsce do nauki i odpoczynku

Urządzenie pokoju dla ucznia to nie lada wyzwanie! Pomieszczenie to musi być funkcjonalne: musi mieć zarazem miejsce do nauki, odpoczynku i zabawy, w przypadku najmłodszych. Warto więc zadbać o to, aby pokój dla ucznia spełniał wszystkie te wymagania. A może skusisz się na fotele podwieszane do sufitu, które będą idealne dla dzieci w wieku szkolnym? Zdecyduj sam! Nie będzie to proste zadanie, jednak mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom uda Ci się urządzić to pomieszczenie w perfekcyjny sposób! Jak odpowiednio zaaranżować pokój dla ucznia, aby był dla niego komfortowy i funkcjonalny jednocześnie?

Pokój dla ucznia: miejsce nauki

Niezależnie od tego, czy uczeń dopiero zaczyna swoją edukację, czy jest już nastolatkiem w liceum, to jego pokój powinien być jednocześnie miejscem do nauki i odpoczynku oraz relaksu. Urządzając to pomieszczenie, powinniśmy pamiętać o zapewnieniu dziecku lub nastolatkowi komfortowego miejsca do odrabiania lekcji i domowej nauki, a także strefy zabawy lub odpoczynku. Jak pogodzić te wszystkie aspekty naraz, szczególnie w małych pomieszczeniach? Najważniejszą rolę odgrywają tutaj meble, szczególnie biurko. To właśnie przy nim uczeń spędza najwięcej czasu: odrabia lekcje, uczy się i korzysta z komputera. Biurko w miarę możliwości powinno stać jak najbliżej okna - w ciągu dnia dobrze jest, aby dziecko uczyło się przy świetle naturalnym. Wieczorami niezbędna będzie dobrej jakości lampa, która pozwoli na komfortowe czytanie. Rzecz jasna, nie możemy zapominać także o krześle, najlepiej z regulowaną wysokością i wysokim oparciem: dzięki temu kręgosłup nie będzie tak obciążony.

Miejsce odpoczynku i zabawy

W strefie wypoczynku najważniejszym elementem jest oczywiście łóżko. Powinno być wybrane razem z dzieckiem, aby dopasować je do jego preferencji. Pozwólmy mu dobrać dodatki samemu: ozdobne poduszki, pościel, zasłony itp. Dzięki temu będzie się w pokoju czuło naprawdę dobrze i komfortowo. Dodatkowymi elementami są przykładowo: regał na książki i bibeloty oraz pufa - w przypadku braku miejsca polecamy rozwiązanie, jakim są fotele podwieszane do sufitu. To nie tylko oszczędność miejsca, ale ogromna frajda dla ucznia - w takim fotelu może czytać lub oglądać film, a jego znajomi z pewnością będą zachwyceni tym niecodziennym rozwiązaniem! Warto zapewnić dziecku dostęp do ulubionej rozrywki, książek, gier planszowych czy słuchania muzyki. Dziecko spędza w swoim pokoju ogromną część wolnego czasu, dlatego dobrze, aby czuło się w tym pomieszczeniu naprawdę komfortowo.

Odpowiednie oświetlenie

Urządzając pokój dla ucznia, nie możemy zapomnieć o odpowiednio dobranym oświetleniu. Spora część roku szkolnego w naszym kraju to miesiące jesienno-zimowe, kiedy zmierzch zapada naprawdę szybko. W pokoju ucznia konieczny jest dobry, mocny żyrandol, usytuowany na środku sufitu lub rozwiązanie w postaci ruchomych reflektorów na szynie - dzięki temu mamy nie tylko nieograniczone możliwości aranżacji, ale także dopasowania oświetlenia do aktualnych potrzeb! Rzecz jasna, nie może zabraknąć tutaj także lampki na biurko i ewentualnej lampy podłogowej - np. do czytania na łóżku. Mamy nadzieję, że nasze porady związane z urządzeniem pokoju ucznia będą dla Was przydatne!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 5312 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-20
Super. Szybka.Kurier bardzo sympatyczny ipomocny.
2024-04-16
Serdecznie dziękuję za szybką i bezproblemową realizację mojego zamówienia, pełen profesjonalizm jeśli chodzi o obsługę klienta, polecam wszystkim.
pixel