Alu-minimum wysiłku, czyli jak czyścić aluminiowe meble ogrodowe?

2017-02-14
Alu-minimum wysiłku, czyli jak czyścić aluminiowe meble ogrodowe?Meble ogrodowe wykonane z aluminium z roku na rok stają się coraz popularniejsze. I trudno się dziwić: są przecież trwałe, wytrzymałe, lekkie i świetnie wyglądają, a do tego – o czym za chwilę spróbujemy Was przekonać – utrzymanie ich w czystości jest wyjątkowo łatwe. W czyszczenie i konserwację ogrodowych mebli wykonanych z aluminium nie trzeba wkładać dużo pracy, ponieważ zaprojektowane zostały właśnie z myślą o tym, aby były możliwie jak najmniej kłopotliwe w obsłudze. Pewna doza troski jest jednak konieczna, aby przedłużyć im życie i zapewnić możliwie jak najlepszy wygląd. Warto zająć się tym już za kilka tygodni, w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu!

Krok 1: Czyszczenie

zestaw mebli ogrodowych z aluminium Przed przystąpieniem do czyszczenia mebli należy usunąć z nich wszystkie poduszki, pokrowce i innego rodzaju ruchome elementy z płótna i innych materiałów. Je także, naturalnie, trzeba poddać czyszczeniu, ale osobno! Na aluminiowej ramie mebli użyj węża ogrodowego z funkcją rozpraszania strumienia, aby usunąć z ich zakamarków zabrudzenia takie jak grudki błota czy gliny albo resztki roślin. Zwróć szczególną uwagę na wszystkie spojenia, zagięcia i wgłębienia – to tam najczęściej czai się brud! Uwaga: nie zaleca się stosowania myjek ciśnieniowych oraz mocnego strumienia wody z węża ogrodowego, ponieważ woda pod dużym ciśnieniem może uszkodzić ochronną powłokę na metalu.

Krok 2: Usuwanie zadrapań

Zadrapania na powierzchni metalu mogą mieć rozmaite źródła i przyczyny, ale sposób na usunięcie ich jest jeden: należy wykorzystać delikatny, nieścierny środek czyszczący (na przykład mleczko do czyszczenia) i, nałożywszy go na miękką wilgotną ściereczkę, delikatnie choć stanowczo pocierać nim miejsca, w których znajdują się zadrapania, tak długo, aż ślady znikną. Pamiętaj, aby starannie spłukać środek z czyszczonej powierzchni! Oczywiście ten sposób nie zadziała na zadrapania, które głęboko naruszyły powierzchnię metalu.

Krok 3: Ochrona i konserwacja

zestaw mebli ogrodowych z aluminium Jeśli chcesz, aby Twoje meble ogrodowe długo wyglądały tak samo dobrze, jak w tym dniu, w którym poświęciłeś czas i siły na ich czyszczenie, musisz zadbać o ich ochronę. Niektóre rodzaje aluminium warto regularnie odświeżać, uzupełniając ubytki w powłoce specjalną farbą. Nie należy pozostawiać ubytków i zadrapań bez odpowiedniego opatrzenia, ponieważ mogą z czasem się „rozrosnąć”. Warto także przed rozpoczęciem sezonu zakonserwować meble przezroczystym preparatem ochronnym w spreju, zgodnie ze wskazówkami producenta.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 4973 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Wszystko zgodnie z oczekiwaniem, solidny produkt
2023-11-26
Łatwo się składa , estetyczna, praktyczna. Ogólnie fajna.
pixel